Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15523 miejsce

Na narty (i nie tylko) do Rzeczki!

Choć biało za oknem jeszcze nie jest i nawet się na to nie zanosi, warto już teraz pomyśleć gdzie w tym roku wybierzemy się na narty czy snowboard. Amatorom sportów zimowych z Dolnego Śląska, i nie tylko, polecam wypad do Rzeczki.

Krajobraz zimowy okolic Rzeczki i Sierpnicy. / Fot. Wiktoria BlicharzChoć amatorów sportów zimowych nie brakuje, nie zawsze liczyć mogą oni na profesjonalne i zróżnicowane miejsca do oddawania się swojemu hobby. Tymczasem stoki narciarskie w Rzeczce, to trasy o różnym stopniu trudności, ratrakowane, zdarzają się także oświetlone i wyposażone w armatki śnieżne. Dodatkowo na miejscu jest wypożyczalnia nart i snowboardów oraz możliwość skorzystania z rad doświadczonego instruktora. Liczne parkingi i wygodne trasy dojazdowe znacząco podnoszą komfort wypoczynku.

Z kolei znajdująca się nieopodal, wyposażona w skuter śnieżny i quada jednostka GOPR zapewnia tak potrzebne bezpieczeństwo.

Turystów przyjeżdżających z daleka z pewnością ucieszy fakt, że okolica jest pełna restauracji, baz noclegowych, które znajdują się na terenie Rzeczki i sąsiadującej z nią wsi o nazwie Sierpnica. Wśród nich znajduje się kilka zasługujących na uwagę agroturystyk o dobrym standardzie noclegowym, które oferują smaczne i niedrogie posiłki. Na uwagę zasługuje m. in. „Gościniec Brodowo”, rodzinna, przyjemna agroturystyka, której specjalność stanowią smażone pstrągi pochodzące z należących do niej stawów.

Spragnionym dodatkowych atrakcji zaproponować można znajdujące się tam wypożyczalnie motorów oraz quadów. Ciekawą atrakcję stanowi także położone w Sierpnicy podziemne miasto „Osówka” , przyciągające rzesze turystów, gdzie zwiedzać można powstałe na rozkaz Hitlera niedokończone sztolnie i tunele. „Osówka” jest najdłuższą z pośród okolicznych tras tego typu.

Kiedy znudzi nas jeżdżenie na nartach, warto powędrować nieco po licznych szlakach Gór Sowich, położonych wśród malowniczych terenów. Ciekawe, zróżnicowane, o rozmaitym stopniu trudności, zachwycą każdego, kto lubi wypoczynek na świeżym powietrzu połączony z odrobiną wysiłku. Warto nadmienić, że na szczytach Gór Sowich znajduje się wiele punktów widokowych, niekiedy podświetlanych, można spróbować swoich sił w zjazdach na linie. Zatem mimo, iż nie ma jeszcze śniegu, turyści nie mogą tu niewątpliwie narzekać na brak atrakcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ale gdzie tam można jeżdzić na nartach? gdzie są wyciągi? jakie ? ile? Ile tras narciarskich i jakich?
Pewnie i tak są armatkiśnieżne i byleby temper. dopisała będę naśnieżać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.