Facebook Google+ Twitter

Na narty także do Sosnowca

Okazuje się, że nie tylko w miejscowościach górskich można pojeździć na nartach czy na snowboardzie.

Stok narciarski w Sosnowcu / Fot. Adrian LeksMieszkańcy Śląska i Zagłębia mogą realizować zimowe pasję także w Sosnowcu. To w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego od stycznia 2007 roku działa ośrodek Środula Sport.

Ośrodek powstał dzięki inicjatywie bytomskiej Sportowej Doliny oraz wsparciu Urzędu Miasta Sosnowca. Duża znaczenie miało także poparcie dla tego projektu prezydenta miasta Kazimierza Górskiego. - Zapraszamy wszystkich sosnowiczan, a także mieszkańców miast ościennych. Zastaną tutaj 4 trasy ratrakowane i sztucznie naśnieżane - zachwala Maciej Wasik, rzecznik prasowy Środula Spor. - Ich łączna długość wynosi 1200 metrów. Wszystkie są oczywiście oświetlone. Stok jest otwarty od godziny 9 do 21. Przy dużym zainteresowaniu istnieje możliwość przedłużenia tego czasu.

Na terenie ośrodka znajduje się jeszcze wypożyczalnia sprzętu, serwis, szkółka narciarska oraz bar. W tym roku ma również zakończyć się rozbudowa snowparku.

Rzecznik prasowy ośrodka Maciej Wasik / Fot. Adrian Leks
Poprzedni sezon z powodu dość ciepłej zimy okazał się całkowicie stracony. W tym roku ma być jednak inaczej. - Liczymy podczas tej zimy na pogodę oraz na zyski, które pozwolą na nowe inwestycje. Nie oznacza to jednak, że nie przygotowaliśmy żadnych promocji. Dopinamy szczegóły, by 14 stycznia wraz z rozpoczęciem ferii zimowych w woj. śląskim, młodzież szkolna za okazaniem legitymacji mogła mieć prawo do darmowej godziny na stoku. Jest to nasza wspólna inicjatywa oraz Urzędu Miasta - opowiada Wasik.

 / Fot. Adrian LeksŚrodula Sport to ośrodek, który funkcjonuje także latem. Już teraz na jego terenie możemy znaleźć pole do paintballa oraz tor dla quadów. Wszystkie te miejsce będą sukcesywnie rozbudowywane.

- Już na tegoroczne wakacje mają powstać boiska do siatkówki plażowej. Liczymy też, że świetnym pomysłem okażą się trasy rowerowe. Planowane są również inwestycje długofalowe. Bardzo poważnie myślimy by kiedyś na terenie ośrodka powstała hala widowiskowo - sportowa, baseny czy korty tenisowe - kończył rzecznik Środula Sport..

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.