Facebook Google+ Twitter

Na narty z Janem Pawłem II

Najpopularniejszy włoski prezenter telewizyjny, Mike Buongiorno spotykał się na nartach z papieżem Polakiem. Tajemnicę kontaktów z nim ukrywał przez wiele lat. Dopiero teraz zdecydował się na ujawnienie sekretu serwisowi papanews.it.

Ze zwierzeń prezentera wynika, że kilkakrotnie spotykał się z Karolem Wojtyłą na lodowcu Adamello, gdzie papież przyjeżdżał, aby w tajemnicy pojeździć na nartach. W rozmowie z dziennikarzami serwisu, król quizów powiedział, że widywał się z Janem Pawłem II w górskiej chacie, której właścicielem był ich wspólny przyjaciel (niestety nie zdradził on szczegółów tych spotkań), wspomniał także, że niejednokrotnie udało mu się przemierzyć trasę narciarską wraz z Karolem Wojtyłą. Prezenter potwierdza, że wszystko to, co zostało powiedziane do tej pory o Janie Pawle II, to prawda. - Papież był „wielkim naszych czasów” - powiedział Mike Buongiorno.

Mike Buongiorno urodził się w 1924 roku w Nowym Jorku. Jego dziadkiem był włoski emigrant. Od 1946 roku pracował w redakcji radiowej dziennika „Il progresso italo-americano”. W 1953 roku przeprowadził się do Włoch, gdzie pomagał w tworzeniu telewizji włoskiej.

Podczas swojej kariery telewizyjnej Mike Buongiorno był prezenterem różnego rodzaju quizów, jak „Koło fortuny”, „Scomettiamo”, quiz dla młodych omnibusów „Genius”, dlatego też wśród Włochów został okrzyknięty „królem quizów”. Zagrał w kilku filmach telewizyjnych. Wielokrotnie prowadził także Festiwal muzyki włoskiej „Festival di Sanremo”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Ciekawe, ciekawe :) Oczywiście plus !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziekuje, Macku to nie frakcja, to mafia wloska

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawy artykul gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

...no Maćku wkrótce zabraknie miejsca... :-)) moze teraz ty coś zorganizujesz ze swoich stron?

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajny artykul! gratuluje

Komentarz został ukrytyrozwiń

dzieki

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ to na dobry poczatek! w koncu sie zdecydowalas!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.