Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9759 miejsce

Na Okęciu nie było żadnych materiałów wybuchowych

– Wczesną wiosną na lotnisku Okęcie wykryliśmy jedynie skorupę granatu i urządzenie elektroniczne, które mogło być użyte jako detonator. To nie były materiały wybuchowe – zaprzecza wczorajszym doniesieniom TVN24 ppłk Wojciech Zachariasz.

– Na początku marca w bagażu podręczny została znaleziona skorupa granatu, miesiąc później zaniepokoił nas bagaż pozostawiony bez opieki, który znajdował się w hali przylotów. Po kontroli, okazało się, że znajduje się w nim urządzenie elektroniczne, które mogło posłużyć jako detonator – wyjaśnia ppłk Wojciech Zachariasz, rzecznik prasowy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Obydwa przypadki stwarzały zagrożenie dla pasażerów.

fot. AKPACo ciekawe, takie "odkrycia" dla pracowników lotniska, to nie żadna nowość. – W przesyłkach pocztowych bardzo często znajdujemy rozbrojone zapalniki i części broni. W zeszłym roku trafiła nam się skorupa granatu moździerzowego – mówi Wojciech Zachariasz i dodaje – zatrzymujemy te przesyłki w większości nie dlatego, że są niebezpieczne, ale ze względu na to, iż są to przedmioty zabytkowe, wyprodukowane przed 1945 rokiem. Zazwyczaj przesyłają je sobie kolekcjonerzy z różnych stron świata.


Czytaj więcej o bezpieczeństwie na polskich lotniskach

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.