Facebook Google+ Twitter

Na Okęciu samoloty wylądują nawet przy zerowej widzialności

W 2013 roku na warszawskim Okęciu zainstalowany ma zostać nowy system naprowadzania ILS, dzięki któremu samoloty podchodzące do lądowania będą mogły wykonywać ten manewr przy widoczności równej zeru.

Embraer E-170 w barwach LOTu / Fot. Adrian Pingstone, Domena Publiczna, wikipedia.plSystem ILS, czyli radiowy system nawigacyjny pozwoli samolotom lądować przy zerowej podstawie chmur i bardzo gęstej mgle informuje polskalokalna.pl.

Dzięki nowej wersji tego systemu piloci będą mogli lądować, nawet gdy przez okno nie będą w stanie dojrzeć nosa swojego samolotu. Wprowadzenie tego systemu wpłynie między innymi na: zmniejszenie czasu kołowania, zwiększenie przepustowości lotniska oraz zmniejszenie opóźnień samolotów zarówno przy startach, jak i lądowaniach.

Nowy system ILS na warszawskim Okęciu będzie identyczny z tymi zainstalowanymi w portach lotniczych w Londynie, Frankfurcie i Tokio, a także na lotniskach w Stanach Zjednoczonych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Prawie codziennie obserwuję samoloty wzbijające się w niebo z lotniska im. Chopina w Warszawie i moja ocena jest taka, że żadna elektronika nie pomoże dopóki naszych pilotów i kontrolerów nie dopadnie wirus dyscypliny oraz trzymania się procedur!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.