Facebook Google+ Twitter

Na pięć dni przed startem Euro 2012

Do rozpoczęcia zmagań na stadionach i wspólnej zabawy kibiców pozostało 5 dni. Jak wyglądają przygotowania służb zabezpieczających imprezę, jakie przygotowały informacje i poradniki? Spróbujmy prześledzić aktualny stan.

 / Fot. Materiał promocyjnyMinisterstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło bezpłatną mobilną aplikację „Check-in Poland".

Zadaniem narzędzia jest umożliwienie zagranicznym kibicom odnalezienie i spotkanie w naszym kraju rodaków. Miejsce spotkania publikować można na swoim profilu na Facebooku.

Aplikacja posiada zakładkę „News” z bieżącymi informacjami na temat bezpieczeństwa, pomocy konsularnej, telefony alarmowe oraz bieżących istotnych wiadomościach.

Aplikację znajduje się pod adresem kliknij.

Służba celna przekazała kibicom w formie broszury poradnik dla kibiców.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że od 4 czerwca do 1 lipca zostanie przywrócona kontrola na granicy z Litwą, Czechami i Niemcami.Poradnik kibica

Policjant. / Fot. Materiał promocyjnyPolicja stan gotowości ogłosiła 15 maja o godz. 8 rozpoczęciem działania sztabu dowódcy operacji policyjnej mieszczącym się w Centrum Szkoleniowym Policji w Legionowie.

Nad bezpieczeństwem kibiców czuwać będzie:
W Warszawie będzie to ok. 2,4 tys. policjantów, 15 psów służbowych oraz dwa śmigłowce. W Poznaniu - ponad 1,3 tys. policjantów, 20 psów służbowych oraz dwa śmigłowce. We Wrocławiu - ponad 1,1 tys. policjantów, 20 psów służbowych oraz 3 śmigłowce. W Gdańsku ponad 1,2 tys. policjantów, 12 psów służbowych oraz dwa śmigłowce.

Działania policji wesprze Żandarmeria Wojskowa, która od 1 lipca uzyskała na czas trwania Euro 2012 uprawnienia policji, m.in. do legitymowania lub zatrzymywania osób.

Zabezpieczeniem Euro 2012 zajmie się kilkadziesiąt tysięcy osób z policji, żandarmerii, straży miejskiej, straży ochrony kolei.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobrze i to, ze oddzialy Policji dysponowac beda psami, Biorac pod uwage, ze jeden pies zastepuje 20-30 policjantow- niema sie czego obawiac. Mozemy spac zdrowo i spokojnie. Moj Boze co za bzdura!- Czy policja bedzie rowiez chodzic po ogrodkach dzialkowych?( ostatnie morderstwo malzonkow z Hamburga) Czy zlikwiduje zlodziejstwo, oszustwo i gwalty w czasie rozgrywek pilkarskich? Czy upilnuje albo tylko udaremni jakiekolwiek ( w czasie meczu) wlamanie do mieszkan czy aut? Takie "swieto sportowe" to wielka miedzynarodowa impreza sportowa, jest zarazem miejscem spotkania wielu " galeristkow" strichow, oszustow, zlodzieji, streczycieli ktorzy postaraja sie o nowy narybek do zagranicznych burdeli. a zreszta o "czujnosci i ochronie" przez naszych strozow prawa przekonamy soie po imprezie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.