Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14777 miejsce

Na początku był chaos... i pewien mały chłopiec

Grupę kilkunastu osób – m.in. Karolinę S. i Tomka - rozrzuconych po całej Polsce i świecie połączyła historia 4-letniego chłopca – "Małego Wielkiego Wojownika" - który walczył o życie oczekując na transplantację serca. Miał na imię Kacperek.

Plakat Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom / Fot. Plakat informacyjnyGrupa zapaleńców wspólnie walczyła wraz z Kacperkiem Zagrodnym w "wirtualnym świecie". Walka Małego Wojownika trwała ponad 2 miesiące. Nigdy tego nie zapomnę. Walka o życie dziecka w internecie stała się możliwa.

Niestety Kacperek zmarł 1 marca 2009 r. Państwo Zagrodni cześć pieniędzy zebranych na pokrycie kosztów transplantacji zagranicznej przekazali na inny – równie szczytny cel: pomogły one sfinansować operację serca Igorka, synka Karoliny Jeruzal.

Pocżątkowo, była to grupa inicjatywna "Podaruj Życie Dzieciom".

Szczytna machina pomocy była już tak rozpędzona, że nie dało się już jej zatrzymać, a tymczasem dołączyły do grupy setki internautów, którzy poznali historię Kacperka i również o niego walczyli.

Tak powstała grupa inicjatywna "Podaruj Życie Dzieciom" i forum, aby pomagać innym chorym dzieciom w tym oczekującym na przeszczep i już po przeszczepie.

Grupa stała się prężna i rozpoznawalna. Zaczęły napływać apele od rodziców chorych dzieci. Nikt nie jest w stanie odrzucić apelu o pomoc- grupa zaczęła rozbudowywać forum zakładając nowe "pokoiki" dla dzieci chorych na różne choroby.

Nie zawężyli pomocy tylko dla dzieci potrzebujących przeszczepu.Dla każdego znalazło się miejsce, niezależnie od choroby czy niepełnosprawności.

Z czasem powstało Stowarzyszenie Pomocy chorym Dzieciom.

Stowarzyszenie Pomocy chorym Dzieciom / Fot. Plakat informacyjnyJako, że grupa inicjatywna przestała istnieć. Większość członków skierowała swoje działania na pomoc dzieciom wymagającym przeszczepu i szerzenie idei oddawania organów na potrzeby transplantacji -przekształcili na
dotychczasową stronę i forum w: "Portal i Forum Pomocy Chorym Dzieciom".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.