Facebook Google+ Twitter

Na początku było słowo

21 marca w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu odbyła się konferencja edukacji wczesnoszkolnej oraz spotkanie z Roksaną Jędrzejewską–Wróbel, czyli autorką wielu książek i publikacji dla dzieci i rodziców.

Dorota Koman, przewodnicząca jury i Roksana Jędrzejewska–Wróbel, autorka wielu książek i publikacji dla dzieci i rodziców. / Fot. Justyna Bartkowiak"Na początku było słowo.." - o edukacji językowej słów klika. Na spotkanie autorskie przybyło kilkadziesiąt nauczycieli. Konferencję otworzył przedstawiciel regionalny WSiP, kierownik Waldemar Smolarek wraz z przedstawicielkami Klaudią Szukałą, Iloną Foremską.

Gość konferencji
Roksana Jędrzejewska–Wróbel współpracuje z redakcją dziecięcą Polskiego Radia jako autorka słuchowisk. Dla TVP1 pisała scenariusze i teksty piosenek do dobranocki „Babcia Róża i Gryzelka”. Jej bajki i opowiadania ukazują się w "Świerszczyku" i w "Misiu". W 2007 r. otrzymała medal "Zasłużeni dla kultury Gloria Artis.

Przedstawiciel regionalny WSiP kierownik Waldemar Smolarek / Fot. Justyna BartkowiakUważa, że kulturę czytelniczą rozwijamy w dzieciach od najmłodszych lat. Wprowadzamy pociechy w krainę baśni, bajek i kolorowych ilustracji, które wpływają pozytywnie na ich rozwój.

Autorka wspomniała o III edycji konkursu ogłoszonego przez Empik, który jest jednym z pierwszych plebiscytów książek dla najmłodszych dzieci.
Zobacz - głosuj

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

A.N.
  • A.N.
  • 22.06.2012 22:05

Wraz z pozdrowieniami słowa uznania za artykuł, a od siebie przybijam skromne 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko codziennym czytaniem dzieciom rozwijamy w nich kulturę czytelniczą od najmłodszych lat. Bajki, baśnie, kolorowe ilustracje w nich zawarte wpływają pozytywnie na ich rozwój, na ich wyobraźnie. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Klaudia
  • Klaudia
  • 10.04.2012 14:08

Znam tę książkę Bzyk Brzęk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamila
  • Kamila
  • 02.04.2012 20:38

Bardzo mi sie podoba ten artykuł!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spotkania z książką zorganizowane w ciekawy sposób mają znamienny wpływ na czytelnictwo ludzie starszego wieku. Pod względem organizacyjnym dobrze to robi Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie: link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria
  • Maria
  • 02.04.2012 10:21

Ciekawe spotkanie.Byłam tam.Więcej takich twórczych spotkań. Będę głosowała na Bzyk Brzęk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.