Facebook Google+ Twitter

Na Podkarpaciu odwoływane są alarmy powodziowe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-27 13:09

W Podkarpackiem odwołane zostały kolejne alarmy powodziowe. Już nie obowiązują w Rzeszowie i Przemyślu oraz powiatach : strzyżowskim, przemyskim i rzeszowskim. Nadal w stanie alarmu są powiaty : łańcucki, jarosławski , leżajski, niżański, przeworski i stalowowolski.

Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w powiatach: sanockim, tarnobrzeskim i brzozowskim.
Tymczasem wezbrane - po wieczornych i nocnych opadach - wody w bieszczadzkich rzeczkach i potokach spowodowały kolejne szkody w tym regionie. Podtopiły dwie wioski: Skorodne i Michniowiec.

Dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych Janusz Nicko powiedział, że najwięcej złego woda poczyniła w bieszczadzkiej gminie Czarna. Woda zniszczyła dwa mostki, kilka dróg dojazdowych i przepustów pod drogami.

Jeszcze wczoraj osunęła się ziemia na drodze w Chmielu - w gminie Lutowiska - dodał Janusz Nicko. Dzisiaj jest już częściowo przejezdna. Na szczęście nie ucierpieli ludzie ; dotychczas nie ma też zgłoszeń o większych szkodach w budynkach użytecznośći publicznej czy mieszkalnych. Jeszcze tylko miejscami strażacy wypompowują wodę z podtopionych piwnic czy obejść.

Rano odwołano - wprowadzony wieczorem - alarm powodziowy dla dwóch bieszczadzkich gmin Czarna i Lutowiska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.