Facebook Google+ Twitter

Na Podkarpaciu spada bezrobocie

Jeszcze blisko 145 tysięcy osób na Podkarpaciu pozostaje bez pracy. Ale liczba bezrobotnych w tym województwie bardzo szybko się zmniejsza - informuje Radio Rzeszów.

Z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie wynika, że podana liczba zarejestrowanych bezrobotnych jest najmniejsza w tym roku. Bezrobotnych jest o 1600 osób mniej niż w sierpniu. Skąd owa zmiana? Bez wątpienia znaczący wpływ na spadek bezrobocia miała emigracja Polaków z Podkarpacia do pracy za granicę. Urzędy Pracy w województwie nadal pełne są ogłoszeń do pracy za granicą. Do niedawna dominowały prace sezonowe, teraz wśród ofert można także znaleźć pracodawców poszukujących pracowników czasowo na rok (tzw. pracownik-gość), a nawet studentów.

Sposobów na zmniejszenie bezrobocia w województwie podkarpackim jestW Polsce bezrobocie nie spada. Ono...odlatuje. Fot. AKPA naprawdę dużo. Jednym z nich jest „Praca dla pięćdziesięciolatków” - projekt finansowany ze środków Funduszu Pracy z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej. W ramach tego programu wsparciem objętych zostanie około dwustu osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowych Urzędach Pracy, w wieku powyżej 50 roku życia.

Spadkowi bezrobocia sprzyja także dynamiczny rozwój Rzeszowa. Największe miasto na Podkarpaciu z roku na rok rozrasta się, stając się miastem inwestycji, a za tym idą miejsca pracy. Miejsc do pracy jest więc sporo, ale problemem jest aktywizacja bezrobotnych. Wyrwanie się z zaklętego kręgu bezrobocia nie jest prostym zadaniem. Na szczęście także i na polu aktywizacji zawodowej, na Podkarpaciu jest wiele agencji pomagających bezrobotnym. Z pewnością przyczynia się to do spadku bezrobocia w tym województwie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.