Facebook Google+ Twitter

Na Polaków czeka praca w hotelach i branży IT

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-03-06 10:29

Kryzys nie dla wszystkich oznacza utratę pracy. Są jeszcze branże w Polsce, które zatrudniają. Jednak szansę na pracę mają dziś tylko ci, którzy mogą pochwalić się konkretnymi kwalifikacjami, np. handlowcy, informatycy, czy kucharze. Nadzieją jest też to, że coraz więcej europejskich firm, z różnych branż, przenosi swoje fabryki do Polski.

 / Fot. "Polska" Michał PawlikBranżami, które dobrze rozwijają się u nas pomimo kryzysu i będą zwiększały zatrudnienie, są hotelarstwo i IT. Krzysztof Milski, prezes Polskiej Izby Hotelarstwa, szacuje, że w całym sektorze może obecnie brakować nawet tysiąca pracowników. Za kilka miesięcy będzie ich potrzeba jeszcze więcej, bo kończą się budować kolejne hotele na Euro 2012. Sam kryzys też wymusza na branży zwiększanie zatrudnienia. Jak to możliwe?

- W czasie kryzysu hotele muszą podnosić poziom swoich usług, żeby nie stracić klientów. Dlatego potrzebują więcej osób do fachowej obsługi gości - wyjaśnia Milski.

Pracowników do pracy w Polsce poszukuje np. sieć Louvre Hotels, do której należą m.in. hotele Campanile i Kyriad Prestige. Wczoraj przedstawiciele firmy prowadzili rekrutację podczas Francuskiego Forum Zatrudnienia odbywającego się na Uniwersytecie Warszawskim.

- Poszukujemy kucharzy, recepcjonistów, kelnerów i barmanów. Chętnie przyjmiemy też do pracy finansistów, ale tylko z doświadczeniem - mówi nam Monika Gałkiewicz, kierownik ds. personalnych w Louvre Hotels.

2-3 tys. pracowników potrzebuje też branża IT. Co chwilę na tym rynku powstają nowe firmy komputerowe. Szefowie Esplex, spółki-córki tajwańskiego producenta komputerów Acer, poinformowali, że przenoszą produkcję z Wielkiej Brytanii do Wrocławia. Znajdzie tam zatrudnienie ok. 200 osób- głównie programiści i administratorzy sieci. Informatycy mogą tu zarabiać od 4 tys. zł brutto w górę. Z wielkich międzynarodowych graczy pracowników informatyków szukają obecny już u nas Hewlett--Packard - 800 osób, działające w branży kurierskiej UPS i firma finansowa Credit Suisse - w sumie kilkuset osób.

Czytaj dalej na stronie polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.03.2009 22:20

Jak ktos jest dobry to zawsze znajdzie prace, ostatnio przeczytalem jak inwestuje w ludzi <a href="http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=ac14c756-ce42-4dd2-8ecf-02abe567ae7c">Jan Kulczyk</a> no i zwyczajnie wykupuje co lepszych, nawet po kierunku dziennikarstwo jak w tym przypadku. Czyli jak ktos cos umie to nie musi zebrac.

Natomiast z informatykami jest po prostu zbyt duzy popyt a za mala podaż. W liceach nie uczy sie dobrze matematyki,to skad maja sie na studiach brac informatycy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.