Facebook Google+ Twitter

Na Polu Mokotowskim otwarto nowoczesny plac zabaw

Dzisiaj na warszawskim Polu Mokotowskim odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw dla dzieci. Fundatorem przedsięwzięcia jest firma SEB TFI S.A.

Nowy plac zabaw na warszawskich Polach Mokotowskich. / Fot. Karolina Kaczmarczyk- Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SEB zgłosiło się do nas z pomysłem powiększenia placu zabaw - mówi Jwona Fryczyńska, rzecznik prasowy Zarządu Oczyszczania Miasta. - Stary plac został powiększony o nowe zabawki. W przyszłości jest planowane ogrodzenie go w celu zwiększenia bezpieczeństwa bawiących się na nim dzieci - dodaje.

Renowacja i unowocześnienie placu zabaw na Polu Mokotowskim jest pierwszą inwestycją SEB skierowaną bezpośrednio do dzieci. - Jeśli pomysł się przyjmie i plac zabaw będzie cieszył się zainteresowaniem, to akcje skierowane do najmłodszych zagoszczą na stałe w naszej tradycji - podsumowuje prezes SEB Ewa Małyszko.

Nowy sprzęt został wyprodukowany przez niemiecką firmę Müller. Wybór tego producenta nie jest przypadkowy. Fundator kierował się przede wszystkim bezpieczeństwem i trwałością użytych materiałów. Nowe zabawki są wyprodukowane z tworzyw, które mogą podlegać powtórnemu wykorzystaniu. - W przyszłości planowane są dwie podobne inwestycje w Parku Praskim i Ogrodzie Saskim. Mamy nadzieję, że na tym się nie skończy - podsumowuje Iwona Fryczyńska.

- Jestem jak najbardziej za takimi inwestycjami - mówi Jolanta Wiśniewska, mama 2-letniego Krzysia spotkana dzisiaj na otwarciu placu. - Nie mieszkamy na Mokotowie, ale na pewno będziemy często odwiedzać to miejsce. Chciałabym tylko, aby stare zabawki całkowicie zniknęły.

Nowy plac zabaw został oficjalnie otwarty o godzinie 11. Na uroczystym otwarciu bawiły się dzieci z mokotowskich przedszkoli i osiedli. Oprócz nowych zabawek czekały na nie liczne atrakcje w postaci zabaw organizowanych przez animatorów oraz upominki przygotowane przez fundatorów.

Zobacz filmik z otwarcia placu zabaw:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Natomiast we Wrocławiu ,czterdzieścioro dzieci dzielnie walczy o plac zabaw ,blokując dojazd spycharek ,i innym ciężkim sprzętom budowlanym. Same zebrały 90 podpisów przeciwko budowie w tym miejscu parkingu ,wymalowały transparenty i kartki z hasłami żądania placu zabaw. Obecnie zmuszone są bawić się w miejscu ,gdzie w każdej chwili może dojść do tragedii ,i to właśnie tego miejsca bronią ,domagając się od lokalnych władz ,miejsca do bezpiecznej zabawy. Ja im z całego serca kibicuję i wierzę że uda im się dopiąć swego celu jakim jest plac zabaw ,na który w pełni zasłużyli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego Wy nie dajecie znać jak jedziecie robić zdjęcia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.