Facebook Google+ Twitter

Na prezydenta miasta nie trzeba mieć doktora

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-22 11:48

Ja chętnie przyjąłbym pracę takiego zarządcy pola golfowego, ale obawiam się, że prędzej powstaną w Jeleniej Górze fekalia i tropiki niż cokolwiek profesjonalnego...

Castello Golf Resort Adendorf / Fot. Grzegorz NiedźwieckiŚciąga dla Obrębalskiego nr 2 Jelenia Góra przegrywa na całej linii z Legnicą, Wałbrzychem na Dolnym Śląsku. Przegrywa nawet z Lubinem i ze Świdnicą. Tam są od lat kryte lodowiska, tam są salony hondy, toyoty i peugeota. A u nas mając gorące źródła nie mogą wybudować basenów termalnych. Dałem prezydentowi pierwszą ściągę na ten temat. Ba, przegrywamy już z Karpaczem i Barcinkiem. Na "wioskach" przygotowują się już do budowy lotnisk i pola golfowego. Podpowiem doktorowi Markowi Obrębalskiemu co trzeba zrobić, żeby przyciągnąć bogatych turystów. Pole golfowe trzeba u nas wybudować, albo zachęcić inwestorów.

Mapka GRA / Fot. Grzegorz NiedźwieckiW Niemczech, niemal w każdej dziurze są pola i kluby golfowe. Weźmy na przykład taki Golf Resort Adendorf. Wjazd na „arenę treningową” kosztuje 6 euro. Pobyt na krótkim placu kosztuje w dni robocze 15-25 euro, w święta - 20-30 euro. Na Mastercourse 50 euro od poniedziałku do piątku, 60 euro w dni wolne i święta. Mój przyjaciel Peter właśnie ukończył 66 lat. Załapał się na dwa reportaże. Prócz mi, udzielił wywiadu dla hamburskiego Abendblatt. Gra w golfa dopiero od trzech lat. Mówi, że średnio miesiąc kosztuje dla członków klubu 90 euro, rok około 1000. Uczniowie i studenci taniej. W Adendorfie jest przeszło 800 klubowiczów. Gdyby wszyscy płacili 1000 euro to prezydent Rainer Adank zarobiłby na nich 800 tysięcy euro w roku. Do tego dochodzą turnieje, kursy, sklep, goście i jednodniowi gracze. Będzie przeszło milion euro obrotu na samym golfie? Pomijam amortyzację. Ale zarabia państwo, miasto, trenerzy, pracownicy. Ma gdzie się wyżyć młodzież. Golf Resort Adendorf ma czterogwiazdkowy hotel ze SPA, restaurację Castello i miejsce rozrywki dla dzieci. Obok są konie i tenis. Pola golfowe podzielone są na dwie dziewięciodołkowe części. Wszystko ma przeszło 6 km długości. Oczywiście nie w linii prostej.

Na pole golfowe dla 18 dołków potrzeba od 50 do 70 ha powierzchni użytkowej ziemi. Na początek wystarczyłaby 9-dołkowa Akademia Golfa o długości 2 km. Są takie tereny u nas, przy każdej drodze wylotowej z miasta. Zarówno pole golfowe jak i domek klubowy są świetnym miejscem na plotki o świecie towarzyskim i rozmowy o interesach. A wiadomo, że w golfa nie grają byle żule. Tam się spotyka ekskluzywne towarzystwo. Pola golfowe utrzymywane są zwykle ze składek, czy opłat za godzinę gry.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.