Na przełamane z Go Ahead Eagles

Jednym ze spotkań 14. kolejki Eredivisie będzie pojedynek Vitesse z Go Ahead Eagles. Jak na razie zespół z Arnhem spisuje się poniżej oczekiwać.

Po kilku sezonach bycia w czołówce ligi Nadreńczyków dopadł kryzys. Drużynie prowadzonej przez Petera Bosza z trudem przychodzi zdobywanie kolejnych punktów. Spotkanie z GAE będzie dla nich próbą przerwania niekorzystnej passy.

Vitesse ostatnie spotkanie wygrało w Tilburgu. Pokonali wówczas Willema 1:4. Od tamtego momentu minął ponad miesiąc, a zespół znad Renu zaliczył dwie porażki i dwa razy zremisował. W ostatnim czasie jako pokonani wrócili z Rotterdamu i Utrechtu. We wcześniejszych spotkaniach porażek doznali z Ajaksem, Zwolle i PSV.

Podopieczni Bosza jesienią u siebie jeszcze nie przegrali. Na GelreDome pokonali ADO (6:1) i Excelsior (3:1). Pozostałe 4 spotkania które rozegrali w roli gospodarza zakończyły się remisami. Pojedynki z Cambuur i NAC zakończyły się rezultatem 2:2. Jednak w obu przypadkach Vitesse traciło prowadzenie na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem. Jeden punkt z Arnhem wywieźli Fryzowie i Portowcy.

W ostatniej kolejce Duma znad IJssel pokonała Bredę. Dla Eagles było to pierwsze zwycięstwo od połowy października. Wcześniej zwycięstwo odnieśli w rywalizacji z PEC Zwolle. W ostatnich 5 meczach dwukrotnie przegrali i raz zremisowali. Zespól Foeke Booya przegrał z Ajaksem i Heraclesem, a punkt zdobył w meczu z Heerenveen.

Go Ahead Eagles na wyjeździe wygrali tylko jedno spotkanie. Pokonali Utrecht 3:2, zdobywając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry. Jedno oczko dopisali sobie po wizycie w Heerenveen i Hadze. Natomiast z zerowym dorobkiem wrócili z Rotterdamu, gdzie stracili trzecią bramkę w 90 minucie spotkania. Na tarczy wrócili również z Amsterdamu i Enschede.

W poprzednim sezonie w Arnhem padł remis 2:2. Dla gospodarzy trafili wówczas Kashia i Pröpper. A dla przyjezdnych po golu zdobyli Kolder oraz Antonia. Natomiast w Deventer wygrała drużyna Bosza, która pokonała gospodarzy 3:0. Zwycięstwo w tym spotkaniu Nadreńczykom dały dwa gole Lucasa Piazóna i jeden Gaëla Kakuty.