Facebook Google+ Twitter

Na Przymorzu powstanie najwyższy nad Bałtykiem wieżowiec

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-06-21 07:22

Wyścig w górę ruszył! Trwa walka o miano symbolu Gdańska, a nawet Trójmiasta. Jak sobie wyobrażają kreatorzy taki symbol? Ma być wysoki i nad wodą. W tym rozdaniu Hossa pokonała Invest Komfort, a Gdańsk - Gdynię.

Już niebawem do rywalizacji włączą się Hiszpanie! "Wielkiego Chłopca" (jak z angielskiego tłumaczy się nazwę budynku) zaprezentował wczoraj uroczyście w hotelu Marina Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. BigBoyBuilding (BBB) to 51-kondygnacyjny, 202-metrowy, nowoczesny wieżowiec, zlokalizowany przy ul. Dąbrowszczaków na gdańskim Przymorzu. BBB stanie obok 17-piętrowego Horyzontu (Ekolan) zamiast planowanego w tym miejscu Galeonu. Gdyby trzymać się deklarowanej od początku przez dewelopera, Grupę Inwestycyjną Hossa, morskiej stylistyki to wydęty wiatrem „żagiel“ (pierwotny projekt Galeonu) został zastąpiony przez smukły, prawie 4 razy od niego wyższy „maszt“. Projekt architektoniczny wykonało biuro Hermanowicz MWH-Architekci, znane m.in. z najwyższego obecnie w Polsce zrealizowanego budynku Warsaw Trade Tower (208 metrów). / Fot. Dziennik Bałtycki

Pod względem funkcjonalnym inwestor przyjął wzory obowiązujące obecnie na świecie i wydzielił w budynku strefy przeznaczone nie tylko na apartamenty mieszkalne z atrakcyjnymi widokami, ale również m.in. na hotel, restauracje, usługi, welness&spa, fitness. Tak zagospodarowano również przestrzeń dwóch rekordowych, budowanych obecnie kolosów - Federation Towers w Moskwie (najwyższy budynek w Europie) i Burj Dubai w Emiratach Arabskich (najwyższy budynek świata).

51-kondygnacyjny gdański wieżowiec posiadać będzie 5 szybkobieżnych wind, nowoczesne systemy klimatyzacji i przeciwpożarowe odpowiednie dla standardów wysokościowców, a za takie uważa się budynki wyższe niż 55 metrów. To właśnie ta magiczna granica hamowała dotychczas apetyty innych deweloperów, z wyjątkiem Invest Komfortu, od dwóch lat budującego w Gdyni Sea Towers dwie wieże, z których wyższa będzie miała 138 metrów wysokości. Ale jak zapowiedział już Piotr Przebieracz, dyrektor marketingu i sprzedaży w hiszpańskiej Grupie Labaro - wysokość Wież Wolności, które powstaną w okolicy ul. Wałowej w Gdańsku, "nie rozczaruje". Na razie deweloper nie zdradza szczegółów tej inwestycji - swój projekt zaprezentuje po wakacjach.
Aleksandra Chomicka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.