Facebook Google+ Twitter

Na "Randkę w ciemno" do kina?

Polska komedia "Randka w ciemno", jak można przeczytać na plakacie, jest nieprzewidywalna. Czy jest tak w rzeczywistości?

Plakat filmu "Randka w ciemno" / Fot. Materiały prasoweNa początku lutego do naszych kin trafiła komedia "Randka w ciemno" w reżyserii Wojciecha Wójcika. W rolach głównych mogliśmy zobaczyć: Borysa Szyca, Lesława Żurka, Katarzynę Maciąg, czy ostatnio bardzo popularną Annę Dereszowską. Małe epizodziki odegrali: Bogusław Linda, Tomasz Kot oraz Zbigniew Zamachowski.

Jak na produkcje tego typu, fabuła nie jest zbyt zagmatwana. Poznajemy uroczą Maję (Katarzyna Maciąg), którą rzuca dojrzały mężczyzna (Bogusław Linda). Dziewczyna z pomocą przyjaciółek (Dominika Kluźniak, Karolina Nowakowska, Joanna Jakubas) stara się zapomnieć o nieudanej miłości. Na urodziny dostaje nietypowy prezent - możliwość udziału w programie "Randka w ciemno". Oczywiście staje się wybranką Karola (Borys Szyc), który nie do końca zasługuje na miano dżentelmena. Cóż by to była za historia, gdyby przy boku głównej bohaterki, zabrakło przystojnego mężczyzny, co więcej, najlepszego przyjaciela, który od dawna się w niej podkochuje? Pojawia się tylko jeden problem - Kuba (Lesław Żurek) jest gejem.

Tym razem mamy do czynienia nie z komedią romantyczną, a komedią o miłości. Wybuchy śmiechu raczej nie będą gościć w salach kinowych. Widz, owszem może się uśmiechnąć, widząc kreowaną przez Annę Dereszowską - wulgarną i dynamiczną Kingę - producentkę programu "Randka w ciemno". Ale też do czasu - cięte teksty nie zawsze zdają się być strzałem w dziesiątkę. Poza tym, jedna charakterystyczna postać, to zdecydowanie za mało, aby udźwignąć ciężar gatunku.

Film jest lekki i przyjemny. Niestety również przewidywalny. Już po chwili każdy odgadnie finał tej, dość banalnej, historii. Nie powinniśmy być jednak zbyt surowi. Ta produkcja nie jest, ba - nawet nie chce być, ambitna. Z tego też względu, film można polecić na długi zimowy wieczór.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zainteresowanych większą ilością detali na temat filmu zapraszam do przeczytania tekstu ,który pojawił się już dawno, zaraz po premierze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polskie komedie romantyczne osiągneły dla mnie poziom, który wyśpiewał zespół Lady Punk. Nie jest to "Marchewkowe Pole"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.