Facebook Google+ Twitter

Na ratunek krakowskiej kreatywności!

Dzisiejszy świat coraz częściej przedkłada finanse ponad kreatywność. Firmy oczekują doświadczenia a nie chęci do nauki. Twardych praw rynku nie zmienimy. Możemy jednak zrobić wszystko, aby łatwiej było nam się dostosować do reguł tej gry.

źródło www.foto-fashion.com / Fot. www.foto-fashion.comKażdy, kto poważnie myślał nad rozpoczęciem pracy jako fotograf, szybko zderzył się z brutalną rzeczywistością. Brak środków finansowych
od lat nieubłaganie hamuje rozwój młodych ludzi. Zarówno gazety jak i agencje fotograficzne wymagają doświadczenia. Jednak bardzo mała garstka instytucji daje możliwość zdobycia tego doświadczenia. Dziś jednak grupa pasjonatów z Krakowa postanowiła pomóc tym, których potencjał przyćmił brak możliwości zaprezentowania się. Zaczęli oni formować projekt mający na celu wydobywanie, rozwijanie i promowanie młodych talentów. O powstającej inicjatywie rozmawiałem z głównym założycielem i pomysłodawcą Sobiesławem Książkiem.

Co tak naprawdę powstaje?
– Motywem przewodnim PHOTOSPECTACULUM, bo tak nazywa się stowarzyszenie, jest fotografia i wszystko, co z nią związane. Poprzez spotkania-warsztaty oraz dostęp do studia fotograficznego uczestnicy projektu mogą rozwijać swój talent i realizować własne pomysły. Chcemy, aby ostateczny kształt stowarzyszenia nadali mu sami uczestnicy, ponieważ wtedy każdy będzie tu przychodził z przyjemnością i maksymalną korzyścią.

Dla kogo jest stowarzyszenie?
– Stowarzyszenie jest otwarte na wszystkich ludzi kreatywnych, którzy dysponują chwilą wolnego czasu i dobrymi pomysłami. Czekamy na pasjonatów fotografii zarówno tych, którzy widzą swoją przyszłość w świecie profesjonalnych fotografów jak i tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności sami dla siebie. Do współpracy zapraszamy również modelki, wizażystów oraz projektantów mody.

Czego stowarzyszenie oczekuje od uczestników?
– Przede wszystkim pracy nad samym sobą, chcemy, aby uczestnicy wzajemnie się wspierali. Oczekujemy, że ludzie, z którymi przyjdzie nam pracować będą chcieli zrobić coś sami, aby udowodnić, że są godni naszej pomocy, a nie tylko czekać aż podda im się gotowe rozwiązanie pod nos. Jeśli ktoś włoży w stowarzyszenie trochę pracy i chęci, to nam wystarczy. Chcemy, aby wszyscy uczestnicy czuli się tu dobrze i rozwijali się poprzez dobrą zabawę.

Na co mogą liczyć uczestnicy ze strony stowarzyszenia?
– Do naszych priorytetów należy organizowanie wystaw, pokazów, warsztatów i plenerów. Oferujemy dostęp do studia i nasze doświadczenie. Z czasem spowoduje to, że najlepsi z pośród nas zostaną zauważeni, co pozwoli im przeniknąć do świata profesjonalistów. Pomagamy zdobyć doświadczenie i gromadzić dorobek artystyczny.

Gdzie można zasięgnąć więcej informacji na temat stowarzyszenia?
– Stowarzyszenie posiada stroną internetową www.foto-fashion.com
tam są zawarte wszystkie informacje na nasz temat oraz sposób kontaktowania się z nami. Jesteśmy oczywiście otwarci na wszelkie propozycje promowania stowarzyszenia. Zależy nam, aby dotrzeć do jak największej liczby osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry pomysł dobrze są jeszcze ludzie kreatywni i twórczy posiadający pasje i chcący sie dzielic swoimi zainteresowaniami z innymi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna inicjatywa. Trzymam kciuki za jej realizację. Gratulacje za pomysł

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • M L
  • 04.11.2007 22:19

super pomysł. nareszcie ktoś pomyślał o zdolnych a nie docenianych i otworzył im drzwi do wspaniałej przygody. Jest okazja zmaterializowania swoich wizji i być może marzeń :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za znalezienie tematu. Baaaaaaaaardzo fajna inicjatywa !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.