Facebook Google+ Twitter

Na razie nie będziemy głosować przez internet

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-03 07:48

Nie ma szans na szybkie umożliwienie głosowania przez internet - pisze "Dziennik". Według gazety, Państwowa Komisja Wyborcza nie jest gotowa na taką informatyczną rewolucję w czasie wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku.

Media donosiły o takich planach zmiany ordynacji wyborczej. Wiceszef informatycznego systemu wyborczego PKW Romuald Drapiński na razie nie widzi możliwości wprowadzenia e-wyborów. Drapiński uważa, że jeśli parlament zdecyduje o takiej możliwości, może ona być zrealizowana dopiero w 2010 roku, w wyborach samorządowych.

"Dziennik" pisze, że tak długi czas jest potrzebny nie tylko na zainstalowanie nowego elektronicznego systemu, ale także przeprowadzenie wszystkich procedur i przetargów. Według PKW, przy najszybszej procedurze można myśleć o wprowadzeniu pierwszego pilotażowego głosowania, na przykład dla polskich żołnierzy w Afganistanie.

Nad głosowaniem przez internet pracuje MSWiA. Przedstawiciele ministerstwa nie określają możliwego terminu wprowadzenia e-wyborów. Zaznaczają, że zanim to nastąpi, trzeba zająć się innymi sprawami, na przykład umożliwić załatwienie przez internet wielu urzędowych spraw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.