Facebook Google+ Twitter

Na rewolwerze Blidy nie ma żadnych odcisków palców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-25 07:34

Na rewolwerze, z którego przed rokiem miała zastrzelić się Barbara Blida, śledczy nie zabezpieczyli żadnych odcisków palców - dowiedziała się „Polska". Prawdopodobnie zostały one usunięte. Na broni odnaleziono za to włókna pochodzące ze służbowej kurtki któregoś z oficerów ABW.

Jak pisze dziennik, biegli badający okoliczności śmierci byłej posłanki twierdzą, że Blida mogła zginąć np. w wyniku szamotaniny z uczestniczącą w jej zatrzymaniu funkcjonariuszką ABW Barbarą P. Specjaliści nie wykluczają, że mogło to być samobójstwo, ale nie są w stanie ustalić, w której ręce Blida trzymała broń.
Na zabezpieczonym rewolwerze nie ma też żadnych śladów pochodzących z kieszeni szlafroka Blidy, w którym przed śmiercią miała trzymać broń. Odciski palców są natomiast na łusce pocisku, który spowodował jej śmierć. Wiadomo tylko, że nie zostawiła ich Blida.

Rzecznik łódzkiej prokuratory okręgowej Krzysztof Kopania w rozmowie z dziennikiem "Polska" nie chciał komentować wyników badań ze względu na dobro śledztwa.

Byłej posłance lewicy Barbarze Blidzie śledczy zamierzali postawić zarzut pośredniczenia w przekazywaniu 80 tysięcy złotych łapówki. Do dziś nie wiadomo, co stało się z tymi pieniędzmi. W czerwcu 2006 roku Barbara Kmiecik, podejrzana o powiązania z w mafią węglową, mówiła ABW, że łapówka miała trafić do ówczesnego prezesa Rudzkiej Spółki Węglowej.
Szczegóły w dzienniku "Polska".

"Polska"/mf/jędras

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.