Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18742 miejsce

Na rzecz przeszczepów. Finał akcji "Drugie życie" w Małopolsce

W tegorocznej, trzeciej już edycji akcji "Drugie życie" wzięło udział ponad 20 tysięcy uczniów małopolskich szkół ponadgimnazjalnych. Finał akcji odbył się w Dniu Transplantologii.

Małopolski finał kampanii


Agnieszka Ślusarczyk oraz Iwona Mazur z OSOD (2. i 3. z lewej) z reprezentacją Zespołu Szkół nr 2 w Bochni (fot. Piotr Bargiel, OSOD) / Fot. fot. Piotr Bargiel16 czerwca w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego przy pl. Na Groblach 9 w Krakowie odbył się finał akcji "Drugie życie", która na terenie Małopolski objęła ponad 20 tysięcy uczniów z 32 szkół ponadgimnazjalnych.

Małopolska kampania rozpoczęła się w Krakowie 26 stycznia - w Dniu Transplantacji. W tym roku zaangażowali się w nią wojewoda Stanisław Kracik oraz Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski. Zakwalifikowane do programu szkoły otrzymały od organizatorów pakiet materiałów promocyjnych: oświadczenia woli, koszulki, plakaty, wpinki i naklejki. O przebiegu akcji w każdej z placówek decydowali sami uczniowie. Ich pomysłowość, zaangażowanie i zapał oceniali członkowie jury, którzy po zakończeniu akcji nagrodzili pięć szkół.

Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół nr 2 z Bochni, drugie - I Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie, a na trzecim uplasował się Zespół Szkół w Zawoi Wilcznej. Wyróżnienia otrzymali: Powiatowy Zespół nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Chełmku oraz Zespół Szkół nr 3 w Bochni.

Od lewej: T. Malicki-dyr. I L.O. w Krakowie, A. Palczewski-Małopolski Kurator Oświaty, S.Kracik-wojewoda Małopolski, I.Mazur - Prezes OSOD, dr W. Marcinkowski–FMC Polska, dr P. Przybyłowski-Małop. Konsultant ds. Transplantologii (fot. Piotr Bargiel, OSOD / Fot. fot. Piotr BargielKampania "Drugie życie" ruszyła w 2009 roku. Do dziś we wszystkich województwach, gdzie była organizowana (wielkopolskie, małopolskie i warmińsko-mazurskie), wzięło w niej udział ponad 100 tys. uczniów ze 185 szkół. Młodzi ludzie rozdali ponad 170 tys. oświadczeń woli. Od 2010 roku kampania jest częścią zainicjowanego przez Polską Unię Medycyny Transplantacyjnej "Partnerstwa dla Transplantacji", ogólnopolskiego programu rozwoju przeszczepiania narządów pod patronatem Minister Zdrowia Ewy Kopacz.

Kampanię organizują Fresenius Medical Care - największy światowy dostawca produktów i usług dla pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych - organizacja pozarządową skupiającą pacjentów dializowanych oraz będących po przeszczepieniu, ich bliskich oraz przyjaciół. Partnerami są Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej i Polska Federacja Pacjentów "Dialtransplant"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

piekna akcja szczytny cel-gratulacje materialu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

""Drugie życie"" - ważna sprawa. Bardzo ważna!
PS. jak to dobrze , że znów jesteś Marto!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.