Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19167 miejsce

Na ścianach statku Apollo 11 znaleziono kolejne kosmiczne graffiti zostawione przez astronautów

Na ścianach modułu dowodzenia statku Apollo 11, którym Buzz Aldrin, Neil Armstrong i Michael Collins polecieli na Księżyc odnaleziono odręczne notatki.

 / Fot. Smithsonian InstitutionModuł dowodzenia Columbia znajduje się na wystawie w National Air and Space Museum Smithsonian w Waszyngtonie. Dopiero po 47 latach odkryto "graffiti" na jednej z jego ścian. Stało się to podczas mapowania 3D wnętrza kabiny - donosi Science Alert.

Odkryte notatki zawierają kalendarz odliczający dni w kosmosie i koordynaty modułu księżycowego. Nie są to pierwsze odkryte zapiski astronautów. Przed laty znaleziono w kapsule następujące słowa: "Statek kosmiczny 107, alias Apollo 11, alias "Columbia". Najlepszy statek, by zejść po linie. Niech Bóg ją błogosławi. Michael Collins, CMP".

Notatki odkryto, bo muzeum zamierza stworzyć interaktywny model całego statku. Dzięki niemu każdy fan kosmosu będzie mógł zwiedzić jeden z najważniejszych obiektów historii lotów kosmicznych.

Misja Apollo 11 rozpoczęła się 16 lipca 1969 r. Uczestniczyli w niej Buzz Aldrin, Neil Armstrong i Michael Collins. 20 lipca człowiek po raz pierwszy postawił stopę na Księżycu. Wówczas padło słynne zdanie Neila Armstronga "To jest mały krok człowieka, ale wielki skok dla ludzkości". 24 lipca astronauci wrócili na Ziemię.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.