Facebook Google+ Twitter

"Na Skarpie" - oczekiwana hala w Bytomiu

Od dawna oczekiwana sportowa hala z prawdziwego zdarzenia została oddana mieszkańcom Bytomia w użytkowanie.

Futurystyczna, przeszklona bryła budynku. / Fot. Piotr A.JeleńNowoczesny, wielofunkcyjny obiekt, zlokalizowany jest w bytomskiej dzielnicy Szombierki w miejscu zburzonej górniczej hali sportowej, wzniesionej trzydzieści siedem lat temu. Wokół,
położonej na skarpie hali przy ulicy Frycza-Modrzewskiego 5a, usytuowany jest stadion piłkarski TS Szombierki, miejsca parkingowe, ścieżki spacerowe oraz tereny comiesięcznego jarmarku staroci. Jest to najnowocześniejszy obiekt sportowy w mieście z przeznaczeniem dla wszystkich mieszkańców.

Inwestor - Urząd Miasta prace budowlane powierzył w drodze przetargu warszawskiej firmie Skanska SA, która rozpoczęła budowę w lutym ubiegłego roku, a zakończyła w grudniu. Jak informują władze miasta, Skanska SA wybudowała kompleks za 17,29 mln złotych, a kwotę 950 tysięcy złotych uzyskano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przy Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Bryłę budynku hali architekci wykończyli futurystyczną przeszkloną elewacją. Obiekt o powierzchni 5726,2 metrów kwadratowych i wysokości 16 metrów, mieści arenę główną z boiskiem o wymiarach 24 x 44 metry z przeznaczeniem do gier zespołowych oraz widownię dla tysiąca widzów. Ponadto w skład hali wchodzi sauna, ściana wspinaczkowa o wysokości 14,5 metra sala kondycyjna o powierzchni 120 metrów kwadratowych i multimedialna sala konferencyjna. Uzupełnieniem są pomieszczenia biurowo-techniczne i higieniczno-sanitarne. Projektanci hali zadbali także o niepełnosprawnych, dla potrzeb których również dostosowano urządzenia sportowo-rekreacyjne, a także miejsca na widowni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Świetnie, że ta hala powstała. Szkoda, że ma tylko tysiąc pojemności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna sprawa! Faktycznie, powiedzieć można że dla wszystkich mieszkańców. Projektanci nie zapomnieli o niepełnosprawnych.!))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.