Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12064 miejsce

Na Śląsku folklor wyjdzie na ulice

Profesjonalizm, barwne stroje, charyzma – to cechy nieodłącznie związane ze studenckim festiwalem folklorystycznym. Charakterystyczne jest to, że podczas festiwalu folklor dosłownie wychodzi na ulice.

Zespół z Rosji- XXII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny-Chorzów, ul. Wolności / Fot. Agnieszka PrycaJuż po raz dwudziesty drugi na ziemi polskiej można zapoznać się z kulturą folklorystyczną z różnych stron świata. Gospodarzem Festiwalu jest Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego. Organizatorami są: Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Stowarzyszenie Kultury i Folkloru Ziem Polskich "Patria". Imprezę współorganizują także: urzędy miast w Żorach, Krakowie, Sosnowcu, Chorzowie, Katowicach, Cieszynie oraz Siemianowicach, instytucje takie jak Chorzowskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Estrada Śląska, Siemianowickie Centrum Kultury.

Zespół z Włoch- XXII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny- Chorzów, ul. Wolności / Fot. Agnieszka PrycaImpreza od lat budzi wiele pozytywnych emocji.
- Specyfiką festiwalu jest to, że skupia on wielu młodych ludzi z całego świata, którzy są chętni do poznawania innych kultur, chcą przyjechać na festiwal i dobrze się bawić. Zapraszamy w czwartek na godz. 20 do Katowic na ul. Mariacką. Tam odbędą się koncerty śpiewaków i muzyków z całego świata. W inscenizacji wykorzysta się okoliczne budynki- mówi Barbara Tomczyk, Rzecznik Prasowy XXII Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego.

2 września ulicą Wolności w Chorzowie przeszedł barwny korowód połączony z występami. Poza zespołami z naszego kraju mieszkańcy Chorzowa i okolić mogli zobaczyć pokazy zespołów
z Serbii, Indonezji, Niemiec, Włoch, Turcji, Rosji oraz Nepalu. Festiwal odbywa się w dniach od 29 sierpnia do 6 września.

W najbliższym czasie:


3.09.09, czwartek:Zespół z Indonezji- XXII Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny- Chorzów, ul. Wolności / Fot. Agnieszka Pryca
godz. 16 - Spotkanie z Folklorem - ul. Mariacka, Katowice
godz. 20 - Koncert Muzyki Świata - ul. Mariacka, Katowice

4.09.09, piątek:
godz. 10-13 Warsztaty Taneczne z Zespołami Chorzowskiego Centrum Kultury
godz. 18.30 - Koncert Galowy Chorzowskie Centrum Kultury

5.09.09, sobota:
Godz. 14 - Pożegnanie Lata w Sosnowcu - Tereny Rekreacyjne przy Stadionie Ludowym
Godz. 16 - Koncert Plenerowy, Łaziska

6.09.09, niedziela:
Godz. 13.30 - Koncert - Sztygarka w Chorzowie - Zakończenie Krosu rowerowego
godz. 16.00 - Koncert Plenerowy - Dożynki, Katowice
godz. 16.30 - Koncert w Muszli Koncertowej w Parku, Katowice- Bogucice

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To jest to, czego nam brakuje!
Potrzeba nam mniej wstydu i więcej pokazania swoich tradycji.
Ostatnio w Debrznie miałem zaszczyt spotkać się z zespołem folklorystycznym ze Śląska. Coś nas łączyło dzięki nutkom tradycji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.