Facebook Google+ Twitter

Na Śląsku PIT niestraszny osobom z niepełnosprawnością

Od 23 marca do końca kwietnia na Śląsku trwać będzie akcja "Fiskus bez tajemnic dla osób niepełnosprawnych".

Wiadomo jak trudno jest osobie niepełnosprawnej dotrzeć do odpowiedniego urzędu, dlatego też śląski oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz śląski Urząd Marszałkowski w Katowicach postanowiły pomóc tym osobom w wypełnianiu podatkowych rozliczeń rocznych i uruchomiły pomoc telefoniczną.

Informacje będą udzielane zainteresowanym we wtorki i czwartki od godz 9 do 15 pod uruchomionym specjalnie telefonem. Co ważne, doradcy, na życzenie petenta będą oddzwaniać na własny koszt, co na pewno spowoduje większe zainteresowanie.

Jak czytamy w komunikacie PAP "Wiceszef śląskiego oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Piotr Maciejewski, zapewnia, że choć akcja została przygotowana z myślą o osobach z niepełnosprawnością z woj. śląskiego, doradcy nikomu nie odmówią informacji - także osobom dzwoniącym spoza regionu." To cenna i ważna wiadomość, bo problem wypełniania zeznań podatkowych dotyczy całego kraju, niestety nie każdy region jest tak pozytywnie nastawiony do osób z niepełnosprawnością, miejmy nadzieję że również inni wezmą przykład i akcja ta obejmie cały kraj w przyszłym roku.

Jak czytamy w komunikacie, pomysł ten popiera szef parlamentarnego zespołu ds. osób niepełnosprawnych, poseł Marek Plura, który podkreśla też, że ponad połowa osób z niepełnosprawnością, to osoby starsze, dla których dostęp do nowoczesnych form komunikowania (np. internetu) jest niewielki.

Źródła:
niepełnosprawni
nowiny.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Mania
  • Mania
  • 11.04.2011 12:56

To w końcu chodzi o niepełnosprawnych czy osoby z niepełnosprawnością, bo przecież to nie jest to samo !!! Osoba z krzywym uchem to już jest osoba z niepełnosprawnością.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.04.2010 18:22

Żeby tak więcej urzędów poszło tym śladem a nie traktowano klientów jak zło konieczne, było by to piękne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobra i potrzebna informacja!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.