Facebook Google+ Twitter

Na Śląsku powstaje telewizja lokalna dla 5 mln widzów

Za kilka miesięcy 5 mln mieszkańców regionu śląskiego będzie mogło oglądać nową telewizję. - Stawiamy na innowacyjność. Zarówno techniczną, jak i mentalną - zapowiadają twórcy przedsięwzięcia.

TV Silesia / Fot. logoInnowacyjność przedsięwzięcia przejawiać się będzie całkowitą rezygnacją z nośników taśmowych i kaset wizyjnych podczas akwizycji, produkcji i emisji programu telewizyjnego. Również publikacje programów za pomocą nośników analogowych przejdą do lamusa, na rzecz zapisu cyfrowego. Telewizja nowej generacji to nie tylko rozwiązania techniczne, ale i czerpanie z kreatywności młodych ludzi. Pracę mogą znaleźć starsi i młodsi dziennikarze, jak również studenci i absolwenci innych kierunków. Wymagane są jedynie: ciekawy głos, dobra dykcja, mile widziane jest doświadczenie medialne. Jednak najważniejsze wydają się: miłość do regionu oraz głowa pełna pomysłów.

- Formuła klasycznych telewizji, z ramówką różnorodnych programów, w ciągu najbliższych lat nie będzie gwarantowała pełnego sukcesu - twierdzą twórcy nowej telewizji. - W tej materii na rynku pozostaną prawdziwi potentaci, którzy zaczynali wiele lat temu, gdy widzowie nie odkryli jeszcze kanałów tematycznych. W pewnym sensie TVS będzie telewizją różnorodną, z własną ramówką. Można o niej mówić także jako o kanale tematycznym, dotyczącym Śląska i Zagłębia lub ogólniej 5-milionowego województwa śląskiego. W tym - swego rodzaju - miksie, widzimy nadzieję na sukces - dodają kierujący projektem.

Budowniczowie nowej stacji obiecują magazyny tematyczne: prawne, naukowe, ekonomiczne, medyczne, kulinarne, muzyczne, hobbystyczne itp., ale osadzone w śląskich realiach. - Bardzo istotna będzie kwestia śląskiej tradycji np. śląska gwara, piosenki, obyczaje, twórczość. Chcemy być stacją profesjonalną, w której wypowiadają się mądrzy ludzie, adresowaną do wielu grup, ale z naciskiem na młode pokolenie. Ludzie sztuki, artyści, literaci, filmowcy z radością przyjęli propozycję twórczego skupienia się wokół naszej stacji.

Z racji tego, że obecnie istniejące regionalne ośrodki TVP zostaną wcielone do nowego kanały TVP Info, otwiera się zupełnie nowa szansa dla tego typu przedsięwzięcia. Właściciele stacji według różnych szacunków, chcą w nią zainwestować od 20 do 30 mln zł. Docelowo kanał dostępny będzie we wszystkich sieciach, kablowych, satelitarnych i internecie. Głównymi dowodzącymi projektu mają być: Sławomir Zieliński - były szef TVP 1 oraz Jarosław Hasiński - były szef TVP Poznań.

Obok kanału telewizyjnego w ramach grupy medialnej powstaną stacje radiowe, informacyjny portal internetowy oraz e-gazeta. Stacja rozpocznie nadawanie w lutym 2008 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chrobcia, znów zapomniałem, że powinienem dać minusa, żeby nie było, że to Jazda Wzajemnego Wsparcia ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest, jak mniemam, Marcinie, Twoje przejście na "the other side"? :)
+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) za reakcję dziennikarska... i oby nie było jak z PTV Rondo. O ile ktoś pamięta taki kanał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawie .. plusior +

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.09.2007 14:17

(+) JWW jak zwykle... , jednak mozna machnac reka. Ow pan ma oczywiste kompleksy i pragnie sie tu wygadac. Dla mnie ciekawy artykul.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak ja niecierpię takich złośliwych komentarzy....! Na osłodę - plus;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ ;-) pozytywna nowinka

Komentarz został ukrytyrozwiń

JWW - to artykuł, nie rozpoznajesz takiej formy??
+ żeby - choćby dlatego, żeby zrównoważyć niesłusznego minusa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.