Facebook Google+ Twitter

Na Śląsku powstanie elektrownia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-07 12:21

Rozpoczęły sie przygotowania do budowy na Śląsku elektrowni wartej około około 1,5 mld euro. Dzisiaj podpisano pierwsze pismo do instytucji rządowych o stosowne pozwolenia.

W Kompanii Węglowej odbyło się także spotkanie dotyczące inwestycji. Będzie to pierwsza po wielu latach budowa elektrowni w Polsce.

Jak powiedział prezes Kompanii, Mirosław Kugiel, w międzyczasie zmieniły się uwarunkowania prawne i inwestycja będzie pilotażowa pod względem rozwiązywania problemów z budową elektrowni.

Będzie to największe przedsięwzięcie w województwie śląskim pod względem zarówno skali jak i zasięgu - dodał Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk. Jak podkreślił - wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną w województwie jest tak duży, że nie sposób go uzupełnić energią odnawialną czy atomową.

Do końca roku ma powstać spółka niemieckiego koncernu energetycznego RWE i Kompanii Węglowej, która będzie realizowała inwestycję. Elektrownia o mocy 800 megawatów powstanie w Woli k. Pszczyny. Zakład ma ruszyć na początku 2015 r.

Elektrownia będzie rocznie zużywać ok. 2,5 mln ton węgla z Kompanii Węglowej. Ma być także przystosowana do wykorzystania najnowszych rozwiązań redukujących emisję CO2.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.