Facebook Google+ Twitter

Na Śląsku powstanie nowy kierunek studiów: gry komputerowe

Cztery śląskie uczelnie utworzą nowy kierunek studiów: wytwarzanie gier komputerowych.

 / Fot. Wikimedia CommonsPolitechnika Śląska w Gliwicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Uniwersytet Śląski i Akademia Ekonomiczna planują wprowadzenie nowatorskiego w naszym kraju kierunku studiów. Wytwarzenie gier komputerowych ma być odpowiedzią na potrzeby rynku. Jak tłumaczą uczelnie, takie kierunki już funkcjonują w Japonii i krajach zachodnich, a polskie gry sprzedają się coraz lepiej - jest więc zapotrzebowanie.

Na poszczególnych uczelniach powstaną specyficzne dla ich profilu progamy. Na zajęciach w Akademii Ekonomicznej studenci będą się uczyć np. zarządzania projektami związanymi z grami komputerowymi, a także marketingu dla tego segmentu rynku. Z kolei UŚ będzie kształcił studentów w zakresie tworzenia narracji gier czy ich tłumaczenia.

Jak donosi Gazeta Prawna szczegółowy program studiów, jak i liczba miejsc na kierunku, nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że śląskie uczelnie będą ubiegać się o granty, które umożliwią zatrudnienie wysokeij klasy specjalistów z branży.

WIESZ COŚ WIĘCEJ NA TEN TEMAT? ZAREJESTRUJ SIĘ I NAPISZ ARTYKUŁ! MASZ INNE ZDANIE NIŻ AUTOR MATERIAŁU? WYRAŹ JE W KOMENTARZU!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Weronika Piernik
  • Weronika Piernik
  • 28.01.2011 22:38

"Taki kierunek jest niezgodny z metodologią naukową, bo nie można być naukowcem od rzemiosła" - równie dobrze można by w ty momencie podważyć sens studiowania dziennikarstwa czy większości kierunków na ASP...Więc się tutaj z Panem nie zgodze.

PS.niech UŚ lepiej zrobi filologie orientalną z japonistyką, czekają na to tysiące ludzi!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
3star
  • 3star
  • 19.12.2010 15:01

"Z pewnością powstanie kierunku Gry komputerowe przyspieszy rozwój Polski w tej dziedzinie wytwórczości, choć nie ma nic wspólnego z nauką"

Dlaczego te kierunki nie mają być związane z nauką ? Jeżeli ktoś uczy się programować to nie tylko są to np metody numeryczne czy stosy. Uczy się wszystkiego. Ale jak doskonale wiadomo specjaliści od wszystkiego są do niczego. Zatem programowanie na kierunku produkcji gier skupiać się będzie bardziej na elemntach które dla gry mają ogromne znaczenie. Wtedy też przygotowanie do tej dziedziny informatyki będzie całkowite, co oznacza więcej specjalistów w tym zakresie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ssssss-94
  • ssssss-94
  • 02.10.2010 15:08

Dobrze powiedziane, ale to jest wszystko w jednym ;)
I tak chętnie pójde na takie studia po techniku informatyku... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki kierunek jest niezgodny z metodologią naukową, bo nie można być naukowcem od rzemiosła, a pracownicy tworzący gry komputerowe mają już swoje naukowe określone specjalizacje, jak: informatyka (programista), filologia polska (scenarzysta), ludologia (teoretyk gier), ekonomia (zarządzający projektem), grafika i grafika komputerowa na akademii sztuk pięknych (projektant i grafik), itd. Z pewnością powstanie kierunku Gry komputerowe przyspieszy rozwój Polski w tej dziedzinie wytwórczości, choć nie ma nic wspólnego z nauką (Polska ma już światowe sukcesy w produkcji gier, jak "Two Worlds" czy "Wiedźmin"). To kapitalizm tworzy obecnie rozwijającą się w RP tendencję aby obniżać poziom nauki poprzez dodawanie do niej kierunków nienaukowych ale za to przez społeczeństwo pożądanych (mam nadzieję że nie skończymy jak USA, gdzie na wyższych uczelniach są wykładane: astrologia, jasnowidzenie, ufologia czy makijaż i gotowanie).

Komentarz został ukrytyrozwiń
ssssss-94
  • ssssss-94
  • 02.10.2010 01:16

Ciekawe kiedy to zrobią, a tak przy okazji, Dzięki komixxy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rafał Kołodziejczyk
  • Rafał Kołodziejczyk
  • 01.10.2010 17:30

Już wiem co bd studiował :) dzięki komixxy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.