Facebook Google+ Twitter

Na Śląsku trwają mistrzostwa w ratownictwie medycznym

Pełno karetek pogotowia, szlabany, stanowiska, ludzie poprzebierani w kamizelki ratunkowe - tak między 1 a 3 czerwca wyglądają Tychy, miasto, gdzie odbywają się III Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym

transparent III Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Ratownictwie Medycznym. / Fot. Kajetan BalcerZawody zostały dziś oficjalne otwarte na placu pod "Żyrafą", gdzie zjechały się wszystkie drużyny i ambulansy. Zmagania polegają na opracowywaniu w czasie realnym i z prawdziwymi przypadkami zadań z ratownictwa. W różnych miejscach w Tychach możemy natknąć się na fantomy, stanowiska sędziowskie, drewniane blokady Np. pod budynkiem Studium Farmaceutycznego na osiedlu "A" w Tychach.

– Mimo nazwy, w zawodach biorą udział zespoły nie tylko ze Śląska, ale z całego kraju. Jest drużyna z Suwałk, Reszowa, Bielska, Krakowa, jedynym słowem: zabawa ogólnopolska. Dzieje się tak jednak w każdym regionie, gdzie odbywają eliminacje do Mistrzostw Polski – mówi Ewa Wróblewska-Kubala.

Wyniki dzisiejszych konkurencji będzie można poznać już jutro. Organizatorem całej imprezy jest Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. Na pytanie, dlaczego akurat tutaj odbywają się mistrzostwa, sędziowie odpowiadają: "... dlatego, że Tychy są pięknym miastem...".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A kim jest pani Ewa Wróblewska-Kubala?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.