Facebook Google+ Twitter

Na Śląsku znowu był Dzień Dziecka

Ponad 4 tys. dzieci niepełnosprawnych oraz tych, których dotknęła tegoroczna powódź, bawiło się wczoraj w chorzowskim wesołym miasteczku. Zjechały się tu z całego województwa śląskiego. Nie zabrakło atrakcji i dobrej pogody.

W chorzowskim wesołym miasteczku znowu był Dzień Dziecka / Fot. Grzegorz FrankiOd kilkunastu lat Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Św. Stanisława Kostki z Katowic organizuje na początku czerwca spotkanie pod nazwą "Jesteśmy Razem". Niepełnosprawne dzieci z województwa śląskiego spotykają się na niej w chorzowskim wesołym miasteczku. W tym roku, z inicjatywy niepełnosprawnego posła PO, Marka Plury, impreza miała charakter integracyjny, bo fundacja zaprosiła też do wspólnej zabawy dzieci, które dotknięte zostały przez tegoroczną powódź.

- Z naszymi podopiecznymi jest dziś około pół tysiąca dzieci z zalanych terenów naszego województwa, głównie z jego południowej części, gdzie woda najbardziej dała się we znaki - opowiadał prezes fundacji, Tadeusz Howaniec. - Chcemy przywrócić, dobre wspomnienia w pamięci tych dzieci, robimy wszystko, aby wróciło tam słońce i pogoda ducha - dodaje.

Słońca wczoraj w Chorzowie nie brakowało, podobnie, jak dobrejDzieci dotknięte powodzią bawiły się z niepełnosprawnymi rówieśnikami / Fot. Grzegorz Franki zabawy na wszystkich urządzeniach rozrywkowych. W całym wesołym miasteczku były wyłącznie uśmiechnięte buzie. Przyczynił się do tego również inny poseł PO Henryk Siedlaczek, który w kilka dni zorganizował autokary i wolontariuszy dla 350 maluchów z powiatu raciborskiego.

- Cieszę się nie tylko szczerą radością dzieci ze wspólnej zabawy, ale wierzę też, że nasze dzieci doświadczając pomocy od innych, zawsze będą już umiały tę pomoc dawać innym ludziom, którzy będą kiedyś w potrzebie. To dobro, to pozytywne doświadczenie wspólnoty i solidarności w biedzie trzeba ocalić od popowodziowej traumy - mówi Siedlaczek. - "Jesteśmy Razem" - ta impreza służy temu bardzo dobrze, dlatego z całego serca za wielkie serce dziękuję jej organizatorom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie ulega wątpliwości, że to bardzo cenna inicjatywa, która przyniosła tym dzieciom wiele radości. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.