Facebook Google+ Twitter

Na Słowacji obowiązuje nowy kodeks drogowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-02 14:58

Kodeks zaostrza dotychczasowe zasady ruchu drogowego i przewiduje wysokie grzywny dla lekkomyślnych kierowców.

Dopuszczalna prędkość na terenie zabudowanym została ograniczona z 60 do 50 kilometrów na godzinę. Przez cały rok trzeba będzie jeździć na Słowacji z włączonymi światłami mijania. Kierowcy nie będą mogli korzystać podczas jazdy z telefonu komórkowego. Karane będzie również korzystanie z antyradarów.

Samochody ciężarowe nie będą mogły poruszać się po słowackich drogach nie tylko w dni wolne od pracy, ale również w piątki od godziny 16.00 do 20.00.

Drastycznemu podwyższeniu ulegają sankcje za wykroczenia drogowe. Na przykład za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 20 km na godzinę trzeba będzie zapłacić 20 euro, ale za przekroczenie prędkości o 80 km na godziną - aż 1300 euro.

Mandat będzie można zapłacić na miejscu wykroczenia również kartą bankową. Policjant będzie miał prawo zatrzymać prawo jazdy, o ile kierowca nie będzie w stanie zapłacić mandatu. Grzywnę będzie można odpracować w postaci robót publicznych.

Obowiązuje również zerowa tolerancja spożycia alkoholu. Za prowadzenie auta po spożyciu alkoholu grozi grzywna do 1000 euro i utrata prawa jazdy na 5 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.