Facebook Google+ Twitter

Na Służewcu znów bomba pójdzie w górę!

Dzięki podpisanej 14 maja umowie między Totalizatorem Sportowym a Polskim Klubem Wyścigów Konnych po długiej przerwie bomba pójdzie w górę 29 czerwca.

 / Fot. Wikimedia CommonsDo podpisania umowy doszło w obecności przedstawicieli Totalizatora Sportowego, ministra skarbu państwa, Aleksandra Grada oraz ministra rolnictwa, Marka Sawickiego. Dotyczy ona nie tylko wieloletniej dzierżawy obiektu, ale głównie jego modernizacji, która pozwoli przywrócić mu dawną świetność i rangę.

- Popisana umowa lokuje ten obiekt wśród istotnych elementów długofalowej strategii Totalizatora Sportowego. 30 lat to wystarczająca perspektywa, aby myśleć o tym miejscu właśnie w taki sposób - powiedział Sławomir Dudziński, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Służewiec dziś ..


Obecnie brakuje dosłownie wszystkiego, co sprawia, że konie nie mogą biegać swobodnie - równej nawierzchni, dobrego oświetlenia, nowoczesnej maszyny startowej, barierek ograniczających tor czy fotokomórek rejestrujących zawodników na mecie. Trybuny nadają się tylko do całkowitego remontu, gdyż dziś grożą katastrofą budowlaną. Mimo trudności, inwestor doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to bardzo atrakcyjne miejsce, doskonale nadające się do uprawiania różnego rodzaju aktywności fizycznej.

i w przyszłości...


Plany Totalizatora są imponujące, w ciągu pięciu lat obiekt ma zostać całkowicie zmodernizowany i stać się wizytówką miasta. Jeżeli chodzi o tempo wykonania zaplanowanych prac oraz ich jakość, tor wyścigów konnych ma być wzorem do naśladowania. Widać wyraźnie, że decydenci mają długofalowy program rozwoju i bardzo poważnie podchodzą do zagadnienia.

- Zarząd Totalizatora Sportowego opracowuje plan zmierzający do przywrócenia Służewcowi dawnej świetności. Będzie to oznaczało nie tylko rekonstrukcję obecnie istniejących obiektów ale także nowe inwestycje. Intencją Totalizatora jest stworzenie w tym miejscu istotnego dla Warszawy punktu skupiającego najważniejsze wydarzenia sportowe, kulturalne i edukacyjne - powiedział specjalnie dla Wiadomości24.pl rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego Piotr Gawron.

Co robi Totalizator Sportowy?


Obecnie opracowywany jest business plan, dlatego ciężko jest określić ostateczne koszty inwestycji, ponieważ jest to inwestycja długofalowa, dlatego przypuszczalnie sięgną one milionów złotych. Totalizator nie ma zamiaru budowania na terenach Służewca mieszkań. W planach jest m.in. wybudowanie supernowoczesnego centrum kongresowego i hotelowego, dlatego nie wykluczona jest współpraca z innymi firmami mającymi podobne plany. Ma być to zatem obiekt wielofunkcyjny, spełniający wszystkie standardy bezpieczeństwa i otoczony dobrze rozwiniętą siecią komunikacyjną.

Trochę historii


Historia wyścigów konnych w Warszawie ma ponad 150 lat. Jest to więc jedna z najpiękniejszych kart w historii stołecznego miasta. Pierwszy tor wyścigów konnych został wybudowany na Polach Mokotowskich w roku 1841. Trochę krótszy żywot mają wyścigi na warszawskim Służewcu. Pierwsza gonitwa odbyła się tu 3 czerwca 1939 r. Rozwój wyścigów konnych na kilka lat przerwała II wojna światowa, odbywały się one natomiast w czasach PRL-u. Paradoks polega na tym, że dopiero w dobie "wolnej Polski" owa instytucja, jaką przez lata były wyścigi konne upadła.

***
To, że mieszkańcy Warszawy bez sportu żyć nie mogą, wiemy. Wiemy również, jaki jest stan techniczny obiektów w stolicy. Generalnie rzecz biorąc jest fatalny. Tym bardziej godna podkreślenia jest decyzja obu instytucji. To ogromnie ważna deklaracja, mająca kolosalne znaczenie dla przyszłości nie tylko popadającego w ruinę warszawskiego obiektu, ale przede wszystkim dla przyszłości tej dyscypliny w ogóle. Dobrze się stało, że osiągnięto kompromis. Odbudowany Służewiec doskonale wpisze się w sportowo-inwestycyjną mapę Warszawy. Cieszą dobre chęci i konkretne decyzje. Warszawiacy z pewnością ucieszą się z możliwości obejrzenia na Służewcu wielkich gwiazd dzisiejszej muzyki oraz kształcących wystaw. Warto przypomnieć, że obiekt ten pamięta występy takich sław jak U2, Sting, Duran Duran, George Michael czy Rolling Stones.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.