Facebook Google+ Twitter

Na Stadionie Narodowym powstają hale na Szczyt Klimatyczny ONZ

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-10-17 11:41

11 listopada w Warszawie rozpocznie się Konferencja Klimatyczna ONZ, na którą przyjadą delegaci z całego świata. Na terenie Stadiony Narodowego powstają tymczasowe hale, w których odbędą się spotkania.

19 Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu potrwa od 11 do 22 listopada. Tegorocznym organizatorem ze strony polskiej jest Ministerstwo Ochrony Środowiska, a na miejsce organizacji wybrano Warszawę, ze względu na bogate zaplecze noclegowe oraz fakt, że w znajdują się tu placówki dyplomatyczne. Pod uwagę brano warszawskie centra konferencyjne, jednak nie miały one wystarczającej powierzchni, która spełniałaby wymogi ONZ. Zgodnie z wytycznymi konferencje muszą odbywać się w jednym miejscu. Potrzebny był więc obiekt o łącznej powierzchni 75 tys. m2 wyposażony w sale konferencyjne. Wybór padł na Stadion Narodowy. Na jego płycie zostaną wybudowane tymczasowe konstrukcje, w których będą odbywały się poszczególne spotkania. Część z nich zaplanowano także w salach znajdujących się w koronie Stadionu.

Za budowę tymczasowych obiektów konferencyjnych odpowiedzialna będzie firma Neptunus, która na swoim koncie ma już budowę obiektu na Konferencję Klimatyczną w Bonn, w 2010 roku oraz w Kopenhadze w 2009 roku. Neptunus ma duże doświadczenie przy budowie obiektów na międzynarodowe konferencje. Poza konferencjami ONZ tymczasowe konstrukcje powstały także na Europejski Szczyt Klimatyczny w Danii w 2012 roku oraz Szczyt Energetyczno – Klimatyczny w szwajcarskim Bern, który odbył się w miniony weekend.

„Cieszymy się, że rozwiązania tymczasowe typu Evolution zostały ponownie docenione przez organizatorów Konferencji Klimatycznej ONZ. Opracowane przez nas konstrukcje zapewniają taki sam standard co trwałe budowle, a dzięki ich elastyczności Stadion Narodowy zamieni się w profesjonalny obiekt konferencyjny. Dodatkowo, elementy konstrukcyjne są przyjazne środowisku, co doskonale wpisuje się w założenia organizowanego szczytu klimatycznego” – komentuje Dorrie Eilers, dyrektor firmy Neptunus.

Na płycie boiska Neptunus wybuduje konstrukcje o powierzchni prawie 9 tys. m2, w których organizatorzy przyjmą 10 tys. zaproszonych gości. W skład powierzchni wejdą trzy sale konferencyjne, dwie sale plenarne o powierzchni 5200 m2, w których będzie obradowało ponad 3 tys. osób, pomieszczenia dla mediów, stanowiska dla telewizji oraz pomieszczenia sanitarne. Tymczasowe obiekty są odpowiednio ocieplone, izolowane i wyciszone, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort uczestnikom szczytu. Ponadto elementy konstrukcji po zakończeniu szczytu zostaną zdemontowane i ponownie wykorzystane przy budowie innych obiektów, co sprawia, że budowle firmy Neptunus wpisują się w konwencję konferencji ONZ.
(Aleksandra Staszewska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.