Facebook Google+ Twitter

Na Stegnach powstanie kryty tor łyżwiarski. Będzie kosztować 40 mln złotych

Modernizacja obiektu zostanie zakończona najwcześniej za 2 lata, ale pierwsze projekty zmian będą znane już za 3 miesiące. Hala będzie mieścić 3000 osób, a swoje miejsce znajdą tam nie tylko łyżwiarze.

 / Fot. Adam Warzawa/PolskapresseModernizacja i budowa zadaszenia Toru Łyżwiarskiego Stegny będzie kosztować 40 milionów złotych. Połowę tej sumy da miasto Warszawa, a resztę dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki. Te informacji przekazali wczoraj Andrzej Biernat (minister sportu i turystyki) i Hanna Gronkiewicz - Waltz (prezydent Warszawy) - podaje Onet.pl.

Gronkiewicz - Waltz podczas konferencji prasowej mówiła, że chciałaby, aby tor służył nie tylko osobom, które uprawiają łyżwiarstwo rekreacyjnie, ale również, aby był miejscem w którym sportowcy mogą przygotowywać się do zawodów. Jak zaznaczyła prezydent, modernizacja będzie przebiegać etapowo: " w pierwszej fazie wykonana zostanie hala lodowiska oraz przeprowadzony remont zaplecza". Powstanie także zadaszenie.

Stegny czekają niemałe rewolucje. W kolejnych etapach rozbudowane zostaną trybuny, a także przeprowadzony zostanie remont hali sportowej i kortów tenisowych, a cały teren ośrodka ma zostać całkowicie zagospodarowany: powstaną nowe drogi i parkingi.

Hala będzie miała 3000 miejsc, a na torze odbywać się będą zawody międzynarodowe. Z obiektu będą mogli korzystać nie tylko łyżwiarze, ale również przedstawiciele innych dyscyplin.

Wpływ na decyzje o powstaniu zmodernizowanego obiektu na warszawskich Stegnach miały zapewne ostatnie sukcesy polskich panczenistów na Olimpiadzie w Soczi: Zbigniew Bródka wywalczył złoto, polskie zawodniczki srebro, a polscy zawodnicy brąz w biegach drużynowych.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.