Facebook Google+ Twitter

Na straży... odśnieżania

Atak zimy w Mrągowie zaskoczył nie tylko drogowców, ale również tych, którzy muszą odśnieżać miejskie chodniki. Dlatego straż miejska rozpoczęła już akcję informacyjną "Akcja Zima".

Mrągowscy strażnicy miejscy rozpoczeli Akcję Zima wraz z pierwszymi opadami śniegu. / Fot. K. EnerlichUsuwanie śniegu i błota pośniegowego z chodników i ulic to główna uciążliwość zimowej aury. Za odśnieżane są odpowiedzialne nie tylko krajowe, wojewódzkie i powiatowe zarządy dróg, ale również administratorzy budynków i właściciele posesji, sąsiądujących z chodnikami.

- Śnieg trzeba usunąć bezzwłocznie po opadach, ale oczywistym jest, że nie zawsze jest to możliwe. Czasem mamy również do czynienia ze starszymi ludźmi, którzy nie mogli sprzątnąć chodnika - mówi komendant mrągowskiej straży miejskiej Jerzy Grądzki.

Dlatego też mandat (nawet do 500 złotych) to ostateczność. Strażnicy na pewno częściej będą pouczać, również o tym, że sprzątanie chodnika można zlecić firmie komunalnej i przez całą zimę nie martwić się już o to, że znów pada śnieg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.