Facebook Google+ Twitter

Na światłach mijania

Przez cały rok - tak jak obecnie, czy tylko jesienią i zimą -jak chce tego Prawo i Sprawiedliwość?

Posłowie tej partii, w trosce o naszą - kierowców - kieszeń, chcą złożyć w Sejmie projekt ustawy, w myśl której od wiosny do wczesnej jesieni będziemy mogli jeździć bez włączonych świateł mijania. Ekonomiści tej partii wyliczyli skrupulatnie, iż przeciętny zmotoryzowany Kowalski zaoszczędzi rocznie średnio 150 zł. Nie wiem, jak to obliczono i co złożyło się na tę kwotę - żarówki, akumulator? Bo z całą pewnością nie zdrowy rozsądek! I ja zabawiłem się w buchaltera, z kalkulatorem w ręku obliczyłem, iż skoro roczne oszczędności mają wynieść 150 złotych, to na miesiąc ani chybi wypada 12 zł 50 gr., czyli równowartość 3 litrów paliwa Pb 95. I o co tu kopie kruszyć?

Tym bardziej, że ja osobiście bardzo wysoko cenię swoje życie i zdrowie. Na tyle wysoko, że każdorazowo - bez mrugnięcia okiem, bez zastanawiania się, niemalże odruchowo - włączam do jazdy światła mijania. Nie tylko po to, by samemu dobrze widzieć, ale głównie jednak po to, by przez innych być lepiej widzianym. Będę tak robił zawsze i mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy, by karać mnie za troskę o własne bezpieczeństwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Tym bardziej, że ja osobiście bardzo wysoko cenię swoje życie i zdrowie."
Ja też. A jeszcze bardziej życie i zdrowie mojej pieszo - rowerowej rodziny. I dlatego uważam, że nakaz świateł mijania powinien być zniesiony!
Poczytaj http://bezswiatel.4.pl lub http://bezswiatel.ath.cx

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.07.2008 16:33

"Ludzie ratunku!!!" chciało by się krzyknąć ! PiS i jej pomysły mnie wykończą, cały rok jeździmy na światłach i już ! "Tym bardziej, że ja osobiście bardzo wysoko cenię swoje życie i zdrowie. Na tyle wysoko, że każdorazowo - bez mrugnięcia okiem, bez zastanawiania się, niemalże odruchowo - włączam do jazdy światła mijania."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.