Facebook Google+ Twitter

Na święta wielkanocne wydamy ponad 10 mld zł!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-07 10:47

Można zauważyć, że co roku wydatki na święta są większe o 5-10 proc. Lecz tym razem wyniknie to przede wszystkim z podwyższonych cen żywności.

 / Fot. Fot.Karol WrochnaŚwięta w Polsce to okres wysokiego obciążenia dla naszych domowych budżetów. Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji twierdzi, że w tym roku nasze świąteczne wydatki osiągną ponad 10 mld zł.

Ta kwota to połowa tego co wydajemy przed świętami Bożego Narodzenia. Różnica wynika z tego, że wielkanocny zajączek nie przynosi tak wielu prezentów, jak święty mikołaj. Andrzej Faliński mówi serwisowi interia.pl, że tendencja od kilkunastu lat jest wzrostowa, to znaczy, że co roku wydajemy o 5-10 proc. pieniędzy więcej. Wszystko to świadczy o tym, że jesteśmy coraz zamożniejsi i bardziej chcemy konsumować, gdy jest okazja.

 / Fot. PAP/Wojciech Pacewicz"Podejrzewam, że obrót giełdowy zakupów będzie taki sam jak w poprzednim roku, ale ceny skoczyły do góry (np. jajek, mięsa oraz warzyw)" - podkreśla Faliński.

Święta to tradycja. Mały procent osób kupuje ryby lub owoce egzotyczne. Święta to przede wszystkim czas spożywania mięsa, warzyw, jajek, chleba, alkoholu, przypraw typu chrzan, grzybki i inne utensylia zakąskowe - wymienia Andrzej Faliński.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.