Facebook Google+ Twitter

Na święta życzę "przyczepności"

Święta. Wspaniały czas, spotykamy się z najbliższymi. Łamiemy się opłatkiem, powtarzając wiązankę życzeń jak co roku: zdrowia, szczęścia pomyślności i żeby nas więcej przybywało niż ubywało.

Bezcenny zapach choinki, prezenty, uśmiech odwiedzonych rodziców, dziadków, tradycyjne potrawy, barszcz, karp… jednak nie wszystkim będzie to dane! Nie chodzi o to, by straszyć statystykami, czy pisać, że na pewno ktoś nie dojedzie na upragnioną kolacje z rodziną, czy nie wróci już nigdy do domu. Od ponad 2,5 roku O!Polskie Ratownictwo pokazuje ku przestrodze zdjęcia wypadków, które w większości wiązały się z brakiem wyobraźni i brawurą. Niestety, jak pokazuje doświadczenie, z ludzką mentalnością ciężko wygrać, a zobrazować ją można przysłowiem „Polak mądry po szkodzie”. Warunki atmosferyczne są jakie są, nie można zwalać na nie winy, co najwyżej na jazdę nie dostosowaną do nich! Długi i męczący czas podróży, ruch będzie zwiększony. Nie tylko Ty tęsknisz za czerwonym barszczykiem domowej roboty.

W tych świątecznych dniach musicie liczyć się z korkami na drodze, przesunięcie się do przodu o zaledwie kilka metrów nie jest warte podjęcia ryzyka manewru, który może zakończyć się zderzeniem czołowym. Nie ufajmy do końca oponom zimowym, koniom pod maską i naszym rajdowym umiejętnościom. Nie psujmy tego jakże wspaniałego okresu sobie i swoim bliskim.

Nasze miejsce podczas świąt jest przy rodzinie, nie w szpitalu, miejscem naszych samochodów jest garaż, nie warsztat. To jak spędzicie święta zależy tylko od Was, mi pozostaje tylko życzyć, by te święta kończyły się słowami: „Mamo, tato, jesteśmy już w domu cali i zdrowi!” I życzę Wam tego z całego serca i oprócz tradycyjnego "zdrowia!" życzę również "przyczepności!"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.