Facebook Google+ Twitter

Na Święto Niepodległości bukiet białych chryzantem

Na działki w Święto Niepodległości mało kto się wybiera, szczególnie zaś, gdy listopadowa aura nie sprzyja takim wypadom. A jednak okazuje się, że dziś na działkach też było świątecznie.

Na zdjęciu pani Jola K. w chwilę po wręczeniu jej bukietu chryzantem / Fot. Ewa Łazowska Moja dzisiejsza wyprawa na działki w zasadzie nie miała nic wspólnego ze Świętem Niepodległości. Z samego rana zadzwoniła koleżanka, że ma dla działkowych kotów dwie styropianowe budki i chce je mi podrzucić. Oczywiście ucieszyłam się z tej wiadomości, ponieważ styropianowych budek dla kotów na zimę nigdy nie za wiele.

Jola K., nota bene, świetna lekarka hematolog, pracująca w jednym z łódzkich szpitali dziecięcych i wielki przyjaciel naszych braci mniejszych, budki dla bezdomniaków oczywiście dostarczyła loco działki. I może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie drobny szczegół jej "kociej" wizyty. Gdy już wychodziłyśmy z R.O.Dz. "Wisienka 2" - zostałyśmy obdarowane wielkimi naręczami
białych chryzantem. Autorem obdarowania nas i hodowcą tych pięknych, późnojesiennych kwiatów był działkowicz, który z racji trzymania na swojej działce gołębi, kotów pod żadnym pozorem nie toleruje.

Śmiem twierdzić, że panu Stanisławowi udzielił się jednak podniosły nastrój dzisiejszego Święta Niepodległości, więc może i na wnoszone przez nas budki dla kotów spojrzał łaskawszym okiem.
Bukiet chryzantem w dniu Święta Niepodległości, wręczony w takich okolicznościach? A czemu nie? Przecież każda okazja jest dobra by udowodnić, że nawet najbardziej zajadli adwersarze mogą jednak nawiązać nić porozumienia.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

I o to właśnie chodzi - Małgosiu. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne chryzantemy. Wreszcie mogłam coś miłego przeczytać z okazji Święta Niepodległości. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak byłam zaskoczona szarmanckim gestem pana "gołębiarza", że zapomniałam podziękować Joli (na zdjęciu) za ten piękny dar dla działkowych kotów. Jolu! DZIĘKUJĘ w imieniu bezdomniaków i własnym. Budki są super!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.