Facebook Google+ Twitter

Na Tak "Model" / nowy teledysk

Lubelska formacja Na Tak zaprezentowała klip do premierowej kompozycji zatytułowanej "Model".

 / Fot. materiały prasowe"Model" jest zapowiedzią trzeciej płyty w dyskografii Na Tak. Ma się ona ukazać pod koniec tego roku.

Muzyka Na Tak stylistycznie nawiązuje do nurtu new wave, choć jest to spore uproszczenie, bo słuchacz znajdzie tu odwołania także do innych stylów, chociażby pop, alternatywny rock, muzyka klubowa, krautrock, jazz, a nawet muzyka dancingowa. Chwilami brzmią jak Orbital w "Funny Break", innym razem jak połowa zespołu Madness na wiejskiej zabawie. Wychodzenie poza ramy wynika z tego, że styl muzyczny jest tu tylko narzędziem do wyrażania treści. Te zaś traktują o naturze współczesnego człowieka chciwego, pochłoniętego zdobywaniem iluzorycznej pozycji wykreowanej przez system. Na Tak to trójka artystów bawiących się formą i treścią.

Wydali dwa albumy. "Na Raz" (w 2012 r.) i rok później "13", która zajęła piąte miejsce w rocznym podsumowaniu portalu gazeta.pl. Natomiast kolejny, trzeci album jest zaplanowany na jesień 2015. Obydwie płyty są dostępne fizycznie i w sieci. W streamingu (Amazon, iTune, Spotify, Deezer itp.) można dodatkowo posłuchać kilku singli i epki w języku angielskim.

Zajmują się również twórczością wideo i wideo performace. Obecnie Na Tak działa w podlubelskiej Bychawce. Artyści są twórcami, producentami i wydawcami swojej muzyki. Członkowie Na Tak to muzycy doświadczeni na wielu scenach. Od trzech lat grywają regularnie w całym kraju. Mają świetne przyjęcie na żywo. Koncerty są energetyczne, a skrupulatnie dopracowane brzmienie łączące elektronikę z żywymi instrumentami (gitara, saksofon, bas) intryguje. Skład zespołu: Dorota Krempa - głos, syntezator; teksty Sebastian Napierała- gitara, syntezator, laptop, saksofon; Piotr Kala- gitara basowa, teksty.Wybrane dla Ciebie:


Tagi: natak


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.