Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7006 miejsce

"Na tropie skarbów Egiptu" - recenzja książki dla dzieci

"Odkryj niewiarygodny, zaginiony świat starożytnego Egiptu" - tak reklamowany jest niezwykle barwny album dla dzieci "Na tropie skarbów Egiptu". Książka o jednej z najstarszych i najbardziej rozwiniętych cywilizacji nie ma prawa się nie podobać.

Okładka "Na tropie skarbów Egiptu" / Fot. DEBITDla dorosłych starożytny Egipt to kraj fantastycznych zabytków - wielkich piramid, monumentalnego Sfinksa, obelisków a także religijnej sztuki artystycznej, poznanej dzięki żmudnej pracy archeologów. Egipt kojarzy się z mumiami faraonów, hieroglifami, bóstwami o głowach zwierzęcych, potężnym Nil i dużą ilością piasku. Kraina Dolnego i Górnego Egiptu inspiruje filmowców, pisarzy i artystów. A jak wyobraża ją sobie Twoje dziecko?

Dla dziecka lektura książki będzie podróżą w magiczną krainę. Krainę niezwykłych budowli, wzbudzających podziw a wniesionych dzięki pracy tysięcy robotników (w książce unika się stwierdzenia - niewolnicy). Dziecko może odnaleźć w sobie żyłkę odkrywcy. Posiądzie wiedzę na temat początków rozwoju egipskiej cywilizacji i roli, jaką odgrywał życiodajny Nil, pozna największych faraonów, których niekiedy już za życia czczono jako bogów.

"Na tropie skarbów Egiptu" to interesujące źródło wiedzy dla najmłodszych. Oprócz poruszonych powyżej zagadnień w książce nie zabrakło informacji o kunszcie egipskich budowniczych i inżynierów, niezwykle dekoracyjnej i zdobniczej sztuce artystycznej, wyznawanej w dawnych czasach religii. Ale starożytny Egipt to również życie codzienne rolników i pasterzy, którzy ciężko pracowali przez większą część roku, a w okresie wylewu Nilu pomagali w budowie świątyń i piramid. Po lekturze młody czytelnik bez problemu będzie rozpoznawał takie hasła jak Ramzes, Wielka Piramida Chufu, Hasztepsut, Horus czy Abu Simbel. Nauka przez rozrywkę - taka dewiza przyświecała wydawcom i cel został osiągnięty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

O religii jest również sporo informacji w książce. W zasadzie życie Egipcjan było przesiąknięte kultem bogów - to nie umknęło uwadze wydawcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę za dużo o tej ciężkiej pracy: dzisiaj ludzie także pracują w mocie czoła... A za mało o religii starożytnych, która przecież kształtowała każdy dzień, dzieło i święto Egipcjan! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze wiedzieć o takiej pozycji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.