Facebook Google+ Twitter

Na uczelniach warszawskich nadal trwa rekrutacja

Ważna wiadomość dla tych, którzy nadal szukają wolnych miejsc na studiach. Trzy warszawskie uczelnie - Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska i UKSW nadal mają wolne miejsca.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej. Zdjęcie znajduje się w Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobów. Ten plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0. / Fot. sfu Kierunki techniczne mają przyszłość!

Z komunikatu Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych Politechniki Warszawskiej wynika, że największa uczelnia techniczna w Polsce prowadzi obecnie nabór wyłącznie na studia I stopnia, które będą prowadzone tylko w języku angielskim. Dodatkowa rekrutacja prowadzona jest na następujących wydziałach i kierunkach:

1.Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, kierunek: Electrical and Computer Engineering. Na kierunek zostanie przyjętych 20 osób. W postępowaniu kwalifikacyjnym kandydat musi uzyskać 120 punktów.

2. Wydział Elektryczny, kierunek: Electrical Engineering. Do zdobycia jest 15 miejsc, minimalna ilość punktów umożliwiająca przyjęcie na studia to 60.

3. Wydział Inżynierii Lądowej, studia na kierunku: Civil Engineering. Tutaj przygotowanych jest 10 miejsc. Podobnie jak w przypadku Wydziału Elektrycznego, kandydat musi zdobyć co najmniej 60 punktów, by być przyjętym.

Chętni do udziału w studiach w języku angielskim powinni wnieść odpowiednią opłatę (nie dotyczy kierunku Electrical Engineering).

Jak zostać studentem Politechniki?

Wszyscy zainteresowani studiami w języku angielskim powinni zarejestrować się w systemie rekrutacyjnym: Internetowa Rejestracja Kandydatów - Politechnika. Następnie należy wnieść opłatę rekrutacyjną na wskazane konto i złożyć dokumenty w p. 66 w budynku Politechniki przy pl. Politechniki 1. Biuro jest czynne od g. 9 do 15.

System rejestracyjny zostanie otwarty w dniu 2 sierpnia. Definitywne zamknięcie zapisów na studia - bez względu na wykorzystany limit miejsc - nastąpi najpóźniej 31 sierpnia.

Jeśli komuś nie uda się dostać na studia bezpłatne, Politechnika zachęca do studiowania w trybie niestacjonarnym. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na podanej stronie: Politechnika - niestacjonarne

Jeśli nie Politechnika to... warszawskie uniwersytety!

Jeśli ktoś nie ma "umysłu ścisłego" może podjąć studia na uniwersytetach. Dysponują one bogatą ofertą dydaktyczną. Zatem, ruszaj na poszukiwania maturzysto!

Gmach Główny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ten plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0. / Fot. Hubert Śmietanka

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego - trwają zapisy na studia stacjonarne I stopnia, a także na studia jednolite magisterskie

W przypadku studiów stacjonarnych I stopnia, a także jednolitych magisterskich rekrutacja rozpoczęła się 2 sierpnia i potrwa do 6 września. Oto lista wydziałów i kierunków, na których czekają wolne miejsca:


1. Wydział Teologiczny:
a) kierunek teologia:
- specjalności: teologia ogólna, misjologia, teologia kultury, specjalizacje: nauczycielsko - katechetyczna, oraz`turystyka krajów biblijnych (nowa spec. uruchomiona od tego roku akademickiego).
b) Instytut Studiów nad rodziną (Łomianki)

2. Wydział Prawa Kanonicznego:
a) kierunek: prawo kanoniczne (spec. kanoniczno - cywilna)

3. Wydział Filozofii Chrześcijańskiej:
a) kierunek: filozofia

4. Wydział Nauk Historycznych i Społecznych
a) kierunki: archeologia, europeistyka, historia (spec. historia literatury wczesnochrześcijańskiej oraz muzykologia kościelna), socjologia, politologia (spec. praca socjalna)

5. Wydział Matematyczno - Przyrodniczy:
a) kierunki: nauki ścisłe (nowy kierunek, wprowadzony od tego roku akademickiego), matematyka, informatyka, fizyka, informatyka i ekonometria.

6. Wydział Prawa i Administracji:
a) kierunki: administracja (studia I i II stopnia), a także stosunki międzynarodowe (studia II stopnia).

7. Wydział Nauk Humanistycznych:
a) kierunek: filologia (specjalność: filologia klasyczna, wprowadzona po raz pierwszy, początek rekrutacji: 5 sierpnia!).

UKSW rekrutuje także na studia II stopnia, czyli jak zostać kimś więcej niż tylko absolwentem z licencjatem

Odnośnie rekrutacji dotyczącej studiów II stopnia, na UKSW trwa rekrutacja na następujące kierunki studiów: administracja, archeologia, chemia, filozofia, filologia polska (zapisy już od 15 lipca, w sierpniu przewidziane są rozmowy kwalifikacyjne), fizyka, historia: spec. historia literatury wczesnochrześcijańskiej, historia sztuki, informatyka, matematyka, nauki o rodzinie, ochrona środowiska, politologia, socjologia i stosunki międzynarodowe.

Przyjmowanie dokumentów od kandydatów (zgłoszenia od 2 VIII - 6 IX) - według harmonogramu przedstawionego przez UKSW - będzie się odbywało w dniach 15 - 17 września 2010.

Jeśli ktoś mimo to nie dostanie się na dzienne studia, może zgłosić się na zajęcia w trybie niestacjonarnym. Wystarczy zarejestrować się w IRK, zebrać wymagane dokumenty i złożyć je w stosownym dziekanacie. Więcej o studiach niestacjonarnych na UKSW można przeczytać tutaj: Studia niestacjonarne UKSW

UW także rekrutuje

Uniwersytet Warszawski. Licencja Creative Commons. Wersja licencji: CC 2.0 / Fot. by Matthias Ripp

Na Uniwersytecie Warszawskim jest wiele kierunków i specjalności, na które odbywa się obecnie rekrutacja. Jest w czym wybierać: fizyka, astronomia, orientalistyka...jednym słowem: mnóstwo możliwości. Dokładną ofertę UW można poznać na podanej stronie:Rekrutacja UW - II tura
Jeżeli chodzi o terminy rekrutacji - są one różne, w zależności od wydziałów. Ogólnie można powiedzieć, że rekrutacja trwa od początku sierpnia do końca września. Próbowałam także ustalić iloma miejscami wolnymi dysponuje UW. Rzeczniczka Uniwersytetu, Pani Anna Korzekwa na moje pytanie udzieliła zdawkowej odpowiedzi:

- Miejsc wolnych jest od kilku do kilkunastu.

Podsumowując, nadal istnieje bardzo duża szansa na to żeby móc studiować bezpłatnie. Warto jest skorzystać z tego co proponują wyższe uczelnie. W ostateczności - żeby nie tracić roku warto jest spróbować zapisać się na studia prowadzone w trybie niestacjonarnym, a potem próbować przenieść się na studia dzienne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.