Facebook Google+ Twitter

Na Ukrainie kwitnie handel...tygrysami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-01 11:56

Nowy - 2010 rok - jest obchodzony według kalendarza chińskiego jako rok białego tygrysa. Nie omieszkali tego wykorzystać ukraińscy politycy oraz handlarze sprzedający te zwierzęta.

Julia Tymoszenko rozpoczęła przygotowania do roku białego tygrysa w sierpniu, kiedy to podarowano jej takie zwierzę w prezencie w czasie wizyty w Jałcie. Już we wrześniu część uczniów otrzymała dzienniczki z wizerunkiem białego tygrysa z charakterystycznym dla premier warkoczem.

Przed styczniowymi wyborami prezydenckimi, pod koniec grudnia, w telewizji pojawiła się reklama mówiąca o tym, że Julia Tymoszenko podobna jest do tego rzadkiego w naturze kota. „Jej kolor nie pozwala jej się maskować, dlatego musi być silniejsza, sprytniejsza i wytrwalsza" - zapewnia lektor.

Prawdziwe żniwa zbierają także handlarze sprzedający tygrysy. Zwyczajny, żółty, kosztuje 20 tysięcy dolarów. Jeżeli trzeba, może być to także biały tygrys, który pojawia się w przyrodzie raz na 10 tysięcy urodzeń. Handel dzikimi zwierzętami na terytorium byłego ZSRR kwitnie, ponieważ pozwala na to niedoskonałe prawo oraz korupcja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.