Facebook Google+ Twitter

Na Ukrainie modlą się o zatrzymanie grypy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-01 09:31

W ukraińskich cerkwiach odbędą się dziś modlitwy za chorych na grypę. Oficjalnie na wszystkie jej rodzaje zmarło 39 osób, w tym jedna na typ AH1N1.

Wierni będą się modlić o jak najszybsze wyzdrowienie chorych oraz zatrzymanie epidemii. Specjalny list w tej sprawie skierował kardynał kościoła grecko-katolickiego Lubomyr Huzar. „Musimy robić wszystko, aby nie paść ofiarą epidemii [...] oraz jak to było przez wieki w podobnych wypadkach, modlić się, aby Pan Bóg odsunął od naszego narodu tę biedę" - czytamy w liście.

Przedstawiciele niektórych władz lokalnych zwrócili się wcześniej do duchownych o skrócenie bądź odwołanie niedzielnych nabożeństw. „Epidemia grypy nie jest powodem do obniżenia aktywności życia religijnego" - mówi kardynał Huzar. Takie stanowisko zajmują też przedstawiciele innych wyznań.

Epidemię grypy AH1N1 ogłoszono na Ukrainie w piątek. Zamknięto wszystkie szkoły i uczelnie, odwołano imprezy masowe. Armia wstrzymała pobór do wojska. Specjalne środki bezpieczeństwa wprowadzono na dworcach oraz w środkach transportu publicznego. Chodzi przede wszystkim o częstsze sprzątanie oraz dyżury lekarskie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.