Facebook Google+ Twitter

Na wakacje do Wrocławia!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-07-16 14:27

Błogie lenistwo: słońce, plaża, pensjonat… a może aktywnie: łódka, rower, nocleg pod gołym niebem? Nie możesz się zdecydować: góry czy morze? Odwiedź Wrocław!

Koncerty, festiwale

Już 27 lipca rozpocznie się 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty. Główną ideą festiwalu jest prezentacja bezkompromisowego, nowatorskiego, oryginalnego kina z całego świata. Tegoroczna edycja w dużej mierze poświęcona będzie kobiecości. Wśród wielu interesujących filmów zobaczyć będzie można m.in.: amerykański „Mock up on Mu” - jeden z najbardziej elektryzujących przykładów kina found-footage ostatnich lat, „Spyder” - eksperymentalny portret kobiecy nakręcony telefonem komórkowym oraz głośny (nagrodzony w ubiegłym roku w Cannes) filmowy debiut brytyjskiego artysty wizualnego Steve'a McQueena - „Hunger”. Pokazom filmowy towarzyszyć będą liczne koncerty i ciekawe muzyczne projekty. Szczegółowy program na: enh.pl.

Wystawy, pokazy, gry

Wszyscy, którzy w wakacje odwiedzą Wrocław, powinni obejrzeć wystawę „Europa – to nasza historia”. To multimedialna podróż po historii zjednoczenia Europy od roku 1945. To także prawie 700 eksponatów wypożyczonych z blisko 70 europejskich muzeów i od osób prywatnych oraz 450m2 ekranów do projekcji multimedialnych rozmieszczonych na 2500 m kw. Hali Stulecia we Wrocławiu. Wystawa jest tak pomyślana, żeby przyciągnąć uwagę zarówno tych zwiedzających, którzy pamiętają historię ostatnich dziesięcioleci, jak i tych młodszych, dla których nauka historii jest nierzadko przykrym obowiązkiem. „Europa – to nasza historia" to opowieść oparta na wspomnieniach zwykłych ludzi, historia przemian politycznych, ale także kulturowych i obyczajowych. Ekspozycję tworzą plansze, zdjęcia, projekcje filmowe, symulacje komputerowe i przedmioty, w tym także oryginalne dokumenty. Całość zaprezentowana jest w niebanalny i interaktywny sposób. Zwiedzający mogą przejść po zbombardowanej Kolonii, wysłuchać przemówień Churchilla i Marshalla, a także poprowadzić międzynarodowe negocjacje. Mogą także rozporządzać unijnym budżetem, decydując, na co przeznaczyć wirtualne 100 euro. Wystawa potrwa do 5 sierpnia. Dodatkowe informacje na: wystawa-europa.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"Zakończenia gry i losowania nagród, w tym MacBooka już za 3 tygodnie."
hmm...na stronie http://www.gra.terazwroclaw.pl/ widnieje (dzisiaj - 17.07) informacja - "Uprzejmie informujemy, że 15.07.2009 konkurs został zakończony. MacBook i dwa laptopy HP powędrują do trójki wylosowanych szczęśliwców. Ponadto nagrodzonych zostanie 100 użytkowników z najlepszymi wynikami oraz pierwsze 10 osób z rankingu polecających."

Komentarz został ukrytyrozwiń

a propagandę unijną mamy gdzieś więc w zasadzie nie ma po co siedzieć we Wrocku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co proszę?
Era się zaczyna 23 lipca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.