Facebook Google+ Twitter

Na wakacje do Wrocławia!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-07-16 14:27

Błogie lenistwo: słońce, plaża, pensjonat… a może aktywnie: łódka, rower, nocleg pod gołym niebem? Nie możesz się zdecydować: góry czy morze? Odwiedź Wrocław!

Koncerty, festiwale

Już 27 lipca rozpocznie się 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty. Główną ideą festiwalu jest prezentacja bezkompromisowego, nowatorskiego, oryginalnego kina z całego świata. Tegoroczna edycja w dużej mierze poświęcona będzie kobiecości. Wśród wielu interesujących filmów zobaczyć będzie można m.in.: amerykański „Mock up on Mu” - jeden z najbardziej elektryzujących przykładów kina found-footage ostatnich lat, „Spyder” - eksperymentalny portret kobiecy nakręcony telefonem komórkowym oraz głośny (nagrodzony w ubiegłym roku w Cannes) filmowy debiut brytyjskiego artysty wizualnego Steve'a McQueena - „Hunger”. Pokazom filmowy towarzyszyć będą liczne koncerty i ciekawe muzyczne projekty. Szczegółowy program na: enh.pl.

Wystawy, pokazy, gry

Wszyscy, którzy w wakacje odwiedzą Wrocław, powinni obejrzeć wystawę „Europa – to nasza historia”. To multimedialna podróż po historii zjednoczenia Europy od roku 1945. To także prawie 700 eksponatów wypożyczonych z blisko 70 europejskich muzeów i od osób prywatnych oraz 450m2 ekranów do projekcji multimedialnych rozmieszczonych na 2500 m kw. Hali Stulecia we Wrocławiu. Wystawa jest tak pomyślana, żeby przyciągnąć uwagę zarówno tych zwiedzających, którzy pamiętają historię ostatnich dziesięcioleci, jak i tych młodszych, dla których nauka historii jest nierzadko przykrym obowiązkiem. „Europa – to nasza historia" to opowieść oparta na wspomnieniach zwykłych ludzi, historia przemian politycznych, ale także kulturowych i obyczajowych. Ekspozycję tworzą plansze, zdjęcia, projekcje filmowe, symulacje komputerowe i przedmioty, w tym także oryginalne dokumenty. Całość zaprezentowana jest w niebanalny i interaktywny sposób. Zwiedzający mogą przejść po zbombardowanej Kolonii, wysłuchać przemówień Churchilla i Marshalla, a także poprowadzić międzynarodowe negocjacje. Mogą także rozporządzać unijnym budżetem, decydując, na co przeznaczyć wirtualne 100 euro. Wystawa potrwa do 5 sierpnia. Dodatkowe informacje na: wystawa-europa.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"Zakończenia gry i losowania nagród, w tym MacBooka już za 3 tygodnie."
hmm...na stronie http://www.gra.terazwroclaw.pl/ widnieje (dzisiaj - 17.07) informacja - "Uprzejmie informujemy, że 15.07.2009 konkurs został zakończony. MacBook i dwa laptopy HP powędrują do trójki wylosowanych szczęśliwców. Ponadto nagrodzonych zostanie 100 użytkowników z najlepszymi wynikami oraz pierwsze 10 osób z rankingu polecających."

Komentarz został ukrytyrozwiń

a propagandę unijną mamy gdzieś więc w zasadzie nie ma po co siedzieć we Wrocku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co proszę?
Era się zaczyna 23 lipca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.