Facebook Google+ Twitter

Na wakacje z ZHR–em

W trakcie tegorocznych wakacji Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej obchodzić będzie 20-lecie swojego istnienia. Z tej okazji, w dniach 3-9 sierpnia br., harcerki i harcerze z całej Polski spotkają się w Koronowie nad brzegami Jeziora Koronowskiego, by przeżyć wspólnie skautowską przygodę. W jubileuszowym zlocie weźmie udział ponad 3 tys. osób.

Komenda Zlotu XX-lecia ZHR / Fot. www.zhr.plJuż jutro uczniowie na dwa miesiące pożegnają szkolne mury i rozpoczną upragnione wakacje. Jak co roku, na letni wypoczynek wybierają się także harcerze i harcerki ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Będą tradycyjne obozy i kolonie zuchowe. Ponadto, przedstawiciele z całej Polski spotkają się w sierpniu na wspólnym obozie. Wyjątkowo, bo i niecodzienna jest okazja – ZHR obchodzi w tym roku swoje 20-lecie.

Intensywne przygotowania do zlotu trwają od jesieni 2008 roku. W prace zaangażowanych jest ponad trzydziestu instruktorów z różnych miejsc Polski, a nad wszystkim czuwa jedenastoosobowa komenda pod przewodnictwem hm. Artura Nowaka z Pomorza. Jak przyznaje Naczelniczka, hm. Maria Brzeska-Deli - Dwudziestolecie ZHR to moment niezwykle zobowiązujący dla nas wszystkich. Wiele działań programowych Organizacji Harcerek w kończącym się roku harcerskim podporządkowałyśmy temu wielkiemu świętu, które czeka nas w sierpniu w Koronowie.

Aby wziąć udział w tym przedsięwzięciu, drużyny harcerek i harcerzy musiały zrealizować zadania, potwierdzające nie tylko znajomość historii organizacji, ale także skuteczność działania i kreatywność zespołu.

– Bardzo dumna jestem z naszych harców, czyli wyczynów ciała i ducha. Pozwoliły nam one jeszcze bardziej zżyć się ze sobą poprzez wspólne działanie. Robiłyśmy rzeczy, na które wcześniej nie wpadłyśmy albo brak nam było odwagi. Przygotowałyśmy wywiad w radiu i całą drużyną nakręciłyśmy film. Znalazł się także czas na zadania indywidualne – ja nauczyłam się jeździć na łyżwach – z dumą przyznaje drużynowa 3. Wrocławskiej Wodnej Drużyny Harcerek „Kosodrzewina”, pwd. Malwina Grudzień.

– Zlot to wyjątkowe wydarzenie dla całej mojej drużyny – jeden z najważniejszych punktów tegorocznych wakacji. W ramach przygotowań wykonaliśmy dwadzieścia harców nawiązujących do historii ZHR, metody harcerskiej i wartości wynikających z Prawa Harcerskiego, co wcale nie było łatwym zadaniem – dodaje pwd. Sebastian Wilk, drużynowy 36. Gdyńskiej Drużyny Harcerzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.