Facebook Google+ Twitter

Na Wall Street wciąż panuje niepokój

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-23 07:58

Na amerykańskich rynkach finansowych wciąż panuje duży niepokój. Na Wall Street ceny akcji spadły wczoraj średnio o 3,5%. Ceny ropy naftowej poszły w górę, drożeje również złoto.

Kiedy w ubiegłym tygodniu amerykański sekretarz skarbu Henry Paulson zapowiedział interwencję na rynku finansowym, amerykańska giełda zareagowała znacznymi wzrostami. Gdy jednak okazało się, że plan będzie kosztował 700 miliardów dolarów, eksperci i analitycy zaczęli ostrzegać przed negatywnymi skutkami tej operacji - zwiększeniem deficytu, wzrostem inflacji i spadkiem kursu dolara.

W rezultacie podczas wczorajszej sesji inwestorzy wyprzedawali akcje a wskaźnik Dow Jones obniżył się o 370 punktów. Cena ropy naftowej wzrosła wczoraj aż o 16 dolarów, do poziomu 120 dolarów za baryłkę. Złoto podrożało o 40 dolarów za uncję.

George Bush stara się tymczasem uspokajać światowych przywódców, że sytuacja na rynkach finansowych w Stanach Zjednoczonych jest pod kontrolą. W przededniu dorocznego szczytu ONZ w Nowym Jorku, amerykański prezydent zapewniał, że rząd USA podjął śmiałe i zdecydowane działania by ratować zagrożone instytucje finansowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.