Facebook Google+ Twitter

Na wariackich papierach. Bielszy od Ariela

Wywleczone sprzed roku wyznanie znanej powszechnie pani Marii Cz. na temat dokonanych przed kilkudziesięciu laty aborcji, podziałało jak ożywczy deszcz na przywiędłą ostatnio propagandę antyaborcyjną.

Tym bardziej, że owa pani, należąca do ekskluzywnej grupy osób zapraszanych do Drugiego Śniadania Mistrzów, wyraża przy takich okazjach równie szczerze poglądy antykaczystowskie, z mocnym akcentem na artystkę sejmową, panią Kempę.

Tak dalej być nie może, "ORMO czuwa" - jak się dawniej mawiało i osobę, która nie żałuje decyzji sprzed lat, mówi otwartym tekstem o dwóch aborcjach i absolutnej niechęci do bycia matką - należy wywlec na wirtualny szafot, napiętnować, zmieszać z błotem i publicystycznie linczować, żeby naród podbudować moralnie, ponieważ życie święte jest od poczęcia do ostatniego klepnięcia łopatą.

Wprawdzie zdarza się od czasu do czasu jakaś beczka z nietypową kiszonką,
reklamówka z zawartością donoszoną (na śmietnik), matka-Polka dokonująca prywatnej kremacji noworodka, skatowane ciałko kończące męczeński żywot w szpitalu, upuszczenie na główkę lub urodzenie osobnika do natychmiastowej detoksykacji i odwyku, ale są to wypadki przy pracy prawdziwych depozytariuszek życia poczętego, które nigdy bezczelnie nie oznajmiały, że wolą status zimnej suki zamiast uświęconego macierzyństwa. Po takich wypadkach załzawiony tłum wznosi modły, znosi świeczki i zabaweczki, oraz pisze listy do aniołka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (32):

Sortuj komentarze:

Primum non nocere
Świetny i mądry artykuł. Sarkazm najwyższego lotu.
Na marginesie: do każdych zachowań można dorobić ideologię. Dziecioroby ustawić na piedestał. Z hipokryzji czynić cnotę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Celibat, jako sposób powstrzymywania płodzenia, jest czystym przejawem antykoncepcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 12.02.2012 13:01

Taliesin nie twierdzi że wie lepiej.Taliesin wypowiedział tylko swoje zdanie do którego na szczęście ma jeszcze prawo.Choć jak widać niektóre panie bardzo to drażni.Trudno.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grazyna Kosma
  • Grazyna Kosma
  • 12.02.2012 12:07

Jadwigo, dziękuje za ten bardzo merytoryczny komentarz.
Od siebie dodam, że kiedyś zwierzyła mi się osoba urodzona w 1902 roku z przeszło 20 skrobanek, a mimo to urodziła i wychowała aż 13 dzieci (trzynastą była córka jedynaczka).
Trudno taką matkę nazwać ladacznicą skoro całe życie była tylko w jednym związku małżeńskim i jak twierdziła, zawsze kochała tylko tego jedynego. Na "latanie po wsi" nie miała ani czasu, ani potrzeby, ani ochoty.
Za to jej męża z powodzeniem można nazwać nieodpowiedzialnym, egoistycznym dzieciorobem.

Ale o czym my tu rozmawiamy, skoro Taliesin i jemu podobni wiedzą lepiej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Taliesin Wczoraj 19:49 - proszę Pana , to nie są rzeczy, z którymi kobiety sie afiszują. Pani Czubaszek sama stwierdza ostatecznie, że po tym co sie wokół Jej wypowiedzi dzieje doszła do wniosku, iz pwiedziała za dużo.
Ale - proszę pamiętać, iż pastylki antykoncepcyjne zostały wprowadzone na rynek 50 lat temu w Stanach Zjednoczonych. W duzo później i wiedza na temat zapobiegania ciazy nie istaniała. Jak chłop w trakcie stosunku nie "wyskoczył", a kobieta miała dni płodne (która o tym wtedy słyszała?!) - to była wpadka.
Profilaktyka i zapobieganie ciąży było równie nieznane jak telewizor.

"...Uzyskana pigułka pod nazwą Enovid była gotowa do badań klinicznych w 1955 r. W 1960 uzyskała zezwolenie urzędu kontroli leków i żywności i po raz pierwszy pojawiła się w aptekach w USA. W Polsce pigułka została wprowadzona do sprzedaży w 1966..." http://pl.wikipedia.org/wiki/Tabletka_antykoncepcyjna

"Mimo że nasze babcie i może nawet matki, przeprowadzały aborcje (w Polsce ciążę można było legalnie przerywać do 1993 roku), nie znamy tych historii, nie wiemy, że to nie żadne „ladacznice”, a zwykłe kobiety potrzebują aborcji. Dziś słychać tylko o wpadkach i o "zabijaniu nienarodzonych dzieci". Z aborcji zrobiono holocaust, a z kobiety zbrodniarkę. Florynce Kennedy powiedziała, że gdyby mężczyźni zachodzili w ciążę, aborcja byłaby sakramentem. Bez względu na to, kto był „puszczalski” lub kto miał pecha – cała odpowiedzialność spada zawsze na kobietę." http://seksualnosc-kobiet.pl/aborcja/aborcja_dla_puszczalskich

Co sie zaś tyczy panów - też podejmowali próby zabezpieczenia się przed zapłodnieniem kobiety ( również - przed chorobami wenerycznymi.)

"Pierwsze prezerwatywy były powszechnie stosowane w starożytnym Rzymie. Robiono je z baranich pęcherzy. W średniowieczu w Europie zaczęto stosować prezerwatywy wielokrotnego użytku, zrobione z jedwabiu, mocowane na tasiemki. Takich prezerwatyw używał Giacomo Casanova - rozpustnik wszechczasów. A do tego elegancik. "http://www.antykoncepcja.com.pl/ciekawostki.htm
http://www.homopedia.pl/wiki/Historia_prezerwatyw

Oczywiście istniała i istnieje potężna siła sprzeciwiająca się przejawom inteligencji, o której Pan pisze , czyli wszelkim sposobom zapobiegania niepożądanej ciąży; Kościół Katolicki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Taliesin
Przypuszczam, że nigdy nie podjęłabym decyzji o aborcji - moje dziecko było dla mnie ludzką istotką, odkąd dowiedziałam się, że przyjdzie na świat. Jednak trudno mi oceniać inne kobiety w kraju, gdzie wciąż jeszcze mężczyźni rozumują w ten sposób:
"Dziecko nie jest wspólne. Ciało kobiety,wybór kobiety,odpowiedzialność kobiety."
" Ojciec oczywiście może pomagać przy dziecku i dobrze jest,jak to robi (a jeszcze lepiej,jak kobieta zawczasu zadba,żeby to robił),ale nie znaczy to,że ma do tego obowiązek. Kobieta sprowdza na świat,kobieta ma obowiązek."
link
I jeszcze istotniejsza sprawa - ochrona życia poczętego oznacza w Polsce ochronę od poczęcia do porodu. Po porodzie parasol ochronny się zamyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
E. Szychlińska
  • E. Szychlińska
  • 11.02.2012 20:22

Bielszy od Ariela jest tylko PIECHA -, JAK TO JEST ? że ma przez Pana odpuszczone i rżnie wielkiego katolika, i jest goszczony na salonach Rydzyka . Pani Autorko +5 : )))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 11.02.2012 19:49

@Jadwiga Kowalczyk. A zatem Czubaszek niema się czym afiszować.To mało inteligentne z jej strony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Taliesin Dzisiaj 18:28 - bardziej :)

Mówiąc serio, nie tylko inteligentni, ale i przeciętni powinni byc odpowiedzialni za "nieprzewidziane" skutki realizowania potrzeb seksualnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 11.02.2012 18:28

no dobrze ,zawsze zdawało mi się że inteligentna kobieta uprawiając seks z nieinteligentnym mężczyzną zabezpiecza się przed niechcianą ciążą.Tak podoba się pani?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.