Facebook Google+ Twitter

Na wariackich papierach, czyli wszystko normalnie

Niezwykle częste doniesienia o czynach kryminalnych, w tym okrucieństwie nad zwierzętami, panoszą się w Internecie dostatecznie nachalnie. Trudno, aby w oko nie wpadały i aby od czasu do czasu ich nie skomentować z własnego punktu widzenia.

Tak więc najnowszym hitem pewnej strony, jest w ostatnich dniach zmaltretowany kot Maciuś, którego rozkoszne dzieciaki na koniec swojej "zabawy" wpakowały do mrowiska, nakrywając dla dokładności wiadrem.

Na forach internetowych rozległ się krzyk zgrozy i bezsilnej rozpaczy nad losem torturowanego kota, ale przy okazji okazało się, że sprawcami byli chłopcy, którzy kilka dni później przystąpili do pierwszej komunii.

Prawdopodobnie znowu mi ktoś zarzuci, że jestem antykościelna jak skała, ale tak mam w głowie, że nauki wyższej moralności dla młodocianych, czyli 10 przykazań boskich, wtłaczanych od przedszkola, powinno się realizować w czynach, zakazując uczynków zwanych grzechem, z którego się weseli chłopcy powinni wyspowiadać.

Niestety, w najbardziej katolickim kraju Europy dzieją się na podwórkach, w domach, rodzinach, gospodarstwach, gminach czy parafiach rzeczy straszne, okrutne i paskudne. Czyja wina? Rodziny, obyczaju, który zezwala patrzeć przez palce na okrucieństwo nad zwierzętami, czy księdza, który w programie katechezy nie przywołuje św. Franciszka?

Widać lekko pomylony bosonogi święty jest passe i wzruszających opowiastek już się dzieciom nie serwuje. Te bowiem zapadały w serce i duszę, a pamiętam je, bo też kiedyś 8 lat miałam.

Kolejne doniesienie, tym razem o zadźganych nożem dzieciach i matce, która prawdopodobnie usiłowała popełnić samobójstwo, uderzyło mnie stwierdzenie, że… "rodzina była normalna".

Otóż rodzina składała się z babci, matki i dwóch wnuczek. Trzy pokolenia kobiet i ani jednego chłopa. Rzecz jasna, prócz tego, który po drodze dzieci spłodził i poszedł dalej, co też wchodzi u nas do kanonu rzeczy normalnych.

Czytaj dalej --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Jak zwykle przeczytałem z zainteresowaniem.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

@wyraz Dzisiaj 10:54
- nie wykluczam błędu językowego, bo to się może trafić każdej osobie, która amatorsko pisze i nie jest Prof. Miodkiem.
Być może powinnam napisać "...kanonu obyczajowego..."
Gdyby się Pan zarejestrował na w24, prawdopodobnie byłby Pan cennym nabytkiem, szczególnie przy moderacji tekstów.
Dziękuję za cenna uwagę i pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
wyraz
  • wyraz
  • 25.05.2012 10:54

"który po drodze dzieci spłodził i poszedł dalej, co też wchodzi u nas do kanonu rzeczy normalnych. "

kanonu rzeczy? rany boskie szkoda psuć tekst takimi lapsusami.
używajmy wyrazów obcych z sensem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jełopstwo górą. Jeśli brak wiedzy, a kompetencje w zaniku to czas na ideologie. Na tym każdy prawdziwy Polak zna się jak mało kto. I oczywiście na pielgrzymkach, krzyżach(szczególnie na kółkach), różańcach odmawianych ku chwale poległych (Krakowskie Przedmieście)....
Ministrowie "uczą się na błędach" (Nowak)..Tylko dlaczego my za to wszystko płacimy.
Francuzi mają taki "luzik". U nas wszystko musi być nadęte, spięte flagami, walczące....
Gratuluję znakomitego felietonu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, to do mnie... akurat jestem. (śmiech). Właśnie, Panie Grzegorzu, i to jest przerażające! Dlaczego media nie rozpowszechniają tak chętnie tematów mówiących o humanitarnych odruchach ludzi... są zbyt mało medialne? Ech... ludzie! Ludzie są żądni sensacji, i im bardziej jest brudna, ociekająca krwią - tym bardziej poczytna. Nie dla mnie taki świat! Hihihi! przy pierwszej okazji znikam na inną planetę. Tymczasem pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Halina Krüsch Czopowik 20.05.2012 20:32
Dzicz, brutalna dzicz nam rośnie... Nieraz się zastanawiam, czy to świat tak dziczeje, czy to media tę "dzicz" tak szeroko (zbyt szeroko) rozpowszechniają.

Media owszem rozpowszechniają przede wszystkim. Trzeba policzyć ile to jest wypadków w przeliczeniu na ilość dzieci w jakim czasie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ ABZuzia Dzisiaj 09:47 - kochana, wszystko przed tobą; nawet zgłupieć ci redakcja pozwoli, tylko zacznij pisać zamiast parskać zza węgła.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ABZuzia
  • ABZuzia
  • 21.05.2012 09:47

Ja daleko na Francję nie muszę spoglądać. Wystarczy że przeczytam te Pani bzdury a boki mi się zrywają.
Wstyd mi, że kobieta może tak zgłupieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.05.2012 09:16

Jak zwykle rewelacyjny tekst!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 20.05.2012 20:56

:)) To jest Francja , przełkną gafy swojego adepta prezydenckiego i na tym koniec. Nie będzie opozycja miesiącami wypisywała bzdur na forach i wykorzystywała politycznie . Koń ma cztery nogi i......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.