Facebook Google+ Twitter

Na wariackich papierach. Demokracja a’la...

Szeroko zakrojone plany obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej, które zapewne będą pokazywane przez wszystkie istniejące stacje telewizyjne, nasuwają myśl o specjalnej cezurze czasowej w kalendarium istnienia państwa.

Tydzień przed starannie organizowaną blokadą Krakowskiego Przedmieścia, na stroskaną głowę prezesa swej partii spadło kolejne nieszczęście: otóż prokuratorzy badający okoliczności katastrofalnego lotu wykluczyli zamach, co się absolutnie nie zgadza z rzeczywistością, w jakiej prezes funkcjonuje. Miał być zamach i trzeba zamach udowodnić.

Zajmie się tym osobiście prezes po 10 kwietnia, którą to zapowiedź na własne uszy słyszałam w RMF FM, więc musi to być prawda; w radiu bowiem, w przeciwieństwie do telewizji, która kłamie - mówią samą prawdę i tylko prawdę

Po tak stanowczej zapowiedzi prezesa przyszło mi na myśl, że skoro 10 kwietnia jest ostatnim dniem roku (po katastrofie), to 11 kwietnia powinien prezes ogłosić jako początek Całkiem Nowego Roku i aż mi dziwno, że prezes jeszcze tej zmiany nie zasygnalizował. Ostatecznie w państwie, które się, wg raportu prezesa pod każdym względem stacza, należałoby naprawić wszystko, od kalendarza poczynając. I tak np. pierwszy miesiąc po 10 kwietnia mógłby nazywać sie kaczeniec, ale to już sprawa dla ludzi prezesa.

Niemniej jednak zapowiedź, iż „zajmie się tym osobiście” (udowodnieniem, że był zamach) nosi wszelkie znamiona zobowiązania noworocznego, jakie spora część obywateli podejmuje – jakże błędnie - 1 stycznia.

Zobowiązanie noworoczne prezesa, że osobiście zabierze się do badania przyczyn katastrofy zawiera jednak dla wyczulonego ucha pewien złowrogi akcencik: oto cała ciężka harówa komisji pod przewodem Maciarewicza psu na budę idzie? Przecież nikt lepiej od Macierewicza nie wie, że zamach był, a wobec oświadczenia prezesa wychodzi, że to też nie wystarcza. Czyżby był to zamach nie taki, jaki potrzebny jest prezesowi? Dowiemy się wszystkiego w swoim czasie,
jak już pan prezes osobiście czarne skrzynki przesłucha.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Niektóre "pisiaste" panie cierpią na debet intelektualny (nie mylić z bankowym). I tyle. Żałoba narodowa się kończy i co dalej z krzyżami na kółkach ? Na ogródki działkowe ?
Jestem absolutnie za zmianą nazwy czwartego miesiąca. Kaczyniec do świetne miano. Nawiązuje do tradycji, historii narodu i wiosny, a budząc zadumę nad losem człowieczym od razu rzuca na kolana. Super tekst.
Jeszcze kwietniowe pozdrowienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zawsze doskonaly tekst!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Śledztwo przecież trwa, więc nikt nie wie "jak jest". Oczywiście zdarzało się w niedalekiej przeszłości, że wielu wiedziało jak było.
Nie tak dawno wiedział to J. Kaczyński, ale wiedział też Komorowski z Tuskiem.
Oczywiście mamy do czynienia z wciąganiem społeczeństwa w brudne rozgrywki polityczne. Grają ci, co chcieli byśmy nazywali ich elitami.
A przecież widzimy, że generalnie i jedna i druga strona niewiele się różni w zdolnościach do manipulacji. Nawet cel przyświeca ten sam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do żałoby, to nikt nikomu jej nie zabroni. Jeśli ktoś chce składać kwiaty, to niech to robi. Nie dochodzi do żadnych rozruchów, ani nic w tym rodzaju. Komuś to przeszkadza? Bo mi to życia nie utrudnia. Jeśli kogoś denerwuje taki widok w telewizji, to niech przełączy kanał albo zaapeluje o TV żeby zaprzestała transmisji.

Chyba zgodzimy się, że wyznaczania czasu żałoby nie jest trafne. Żałoba ma być stanem emocjonalnym, a nie jakiś z góry określonym terminem. Jedni będą przeżywać ją miesiąc, drudzy całe życie. I zostawmy tym pogrążonym w żalu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może prawdziwy Polak p. Jarosław wsłucha się w głos biskupa Nycza i z dniem 10 kwietnia zamknie swój ból po utracie brata - Prezydenta w sercu i pamięci.....?
A jeśli nie to, czy jest taka siła, która byłaby w stanie do tego go skłonić?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No on tam nie powiedział, że zajmie się zamachem. Powiedział, że nie wiemy jak to jest i że będzie się starał wiele dowiedzieć. A może chodzi mu o udowodnienie niekompetencji rządu? Dlaczego od razu zamach? To jest własna interpretacja, a nie słowa Jarka. Odróżniajmy jedno od drugiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Łukasz - "Na pewno moment, kiedy wystąpimy z taką inicjatywą musi być odpowiednio dobrany, musimy dokładnie wiedzieć jak to jest, a niestety niewiele wiemy jak to jest w tym śledztwie. Sądzę, że po 10 kwietnia będę się sam starał czegoś w tej sprawie dowiedzieć - oświadczył Kaczyński."
http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-kaczynski-sa-przeslanki-do-powolania-komisji-sledczej-ws,nId,332673

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mogę jakiś link albo inne źródło wypowiedzi Jarka, że on sam zajmie się udowodnieniem zamachu? Bo nie natknąłem się na to, a z chęcią bym poczytał o tym albo posłuchał tego:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł jak zwykle na medal. Te wszystkie wątki z prezesem w roli głównej należy przyjmować z uśmiechem na ustach. Szkoda tylko, że nie jest to nazbyt radosny śmiech.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Danuta
  • Danuta
  • 03.04.2011 10:31

Ot, przyszło się żyć w ciekawych czasach. Dla Pani Jadwigi 5.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.