Facebook Google+ Twitter

Na wariackich papierach. Jasnowidzenie listopadowe

Znany powszechnie wszystkim, a niektórym osobiście, pan Jackowski, wielki nasz człowiek o siódmym zmyśle i trzecim oku zapodał był swego czasu przepowiednię dla Polski na listopad.

Pytia / Fot. Jadwiga KowalczykPrzepowiednia owa, jak na wytwór umysłu, który siłą swoją potrafi uchylić zasłonę nieznanej nam przyszłości, zawierała przepowiednie ponure, ale enigmatyczne; tak zresztą zwykle z przepowiedniami bywa, czego najdoskonalszym przykładem była słynna Pytia, przy której cały sztab kapłanów zatrudniano, by w dymie kadzidełek tłumaczyli ciemnemu ludowi to, co w dymie kadzidła o znacznej mocy plotła rzeczona Pytia.

Nie posądzam pana J. o zażywanie preparatów wziewnych, odsłaniających przyszłość, bo to u nas zabronione i robią to tylko osobniki za nic mające prawo i nie wróżące z zasady nic dobrego.

Ostatecznie przepowiednia pana J. na listopad dla Polski otarła się o rzeczywistość, jak początkujący kierowca o parkometr. I tak:

- Z ponurych narzekań osób dostrzegających wyłącznie pustą połowę szklanki, Polska upada nieustająco, co jednak nie wystarcza do upadku całkowitego i ostatecznego. Stoi więc nasz kraj tam, gdzie zawsze, zaborcy w granice nie wkroczyli, nikt orłu białemu drugiej głowy nie domalował, żadnego Drzymały z ojcowizny nie pogonili ani za miedzę, ani do Magadanu.

Niektórzy mieszkańcy Polski wprawdzie balują w Wiedniu, ale robią to z własnej woli. Najbardziej romantyczni czczą Najjaśniejszego Pana w Krakowie, ale nie oznacza to bynajmniej upadku ani Krakowa, ani Wiednia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

I do tego wszystkiego kończy się Kalendarz Majów.
Bez gwarancji, że się zacznie Kalendarz Czerwców...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ba! gdybyż to było pióro! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo ! Miec takie pioro jak Pani to skarb.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niesamowite skojarzenia. Macham kapeluszem do ziemi....;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swoją drogą, ile się musi natrudzić pan Jackowski, żeby tak zagmatwać własne przepowiednie. Duża to sztuka nastraszyć żadnych sensacji ludzi wymyślając jakieś bzdury,które mają o wiele mniejsze szanse na zaistnienie w rzeczywistości, niż przeciętny marzyciel na główną wygraną w Lotto. Nie można przeto mówić, że Jasnowidz za darmo bierze pieniądze. Jestem przekonany, że gość ma swój udział w dźwiganiu do góry wskaźnika wzrostu dochodu narodowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzenia czy przewidzenia - na jedno wychodzi, choć pierwsze może być rzeczywiste (np widzenie z osadzoną ciotką), a drugie - domniemane (mary nocne powodowane pełnym żołądkiem).
Tożsamość obu pojęć polega na tym, że "ciotka" okazała się być ksywką Zdzisława K. zaś mary senne nie miały nic wspólnego z "mocną" kolacją tylko snem o "trzech ziobrach"i lepszej Polsce.
Niedowiarki wszystkich krajów Łączcie się...!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby nie epoka "dzieci - kwiatów", to nie było by teraz niekontrolowanego internetu, parad wolności, normalnych norm obyczajowych i wielu innych rzeczy niespotykanych w kapitalistycznym zamordyzmie. (Do którego zresztą ostatnio państwa zachodnie usiłują powrócić...)

Pisząc o "mniejszości" miałem na myśli że na szczęście ludzi myślących tymi kategoriami co ONR i pochodne jest w naszym kraju wystarczająco mało żeby można się było nimi i ich fantasmagoriami ideologicznymi nie przejmować.
Swoją drogą nadal mnie ciekawi w jaki sposób oni decydują o tym kto zasiada u nich we władzach skoro demokracji nie uznają. Są tam jakieś turnieje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu - nie było jeszcze takiej rewolucji, ktora w końcu nie pożarła by własnych dzieci. Bo młodzi - starzeja sie szybciej, niżby sobie zyczyli. Z wiekiem przychodzą inne potrzeby i inne środki do ich zaspakajania. Patrzę na pańskie zdjecie i jestem pewna, że nie pamieta Pan "dzieci kwiatów". Też było wielkie olaboga i też przemineło z wiatrem. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, manifa na ponad 20tyś chłopa. Niech pan sobie przejrzy podręczniki do socjologii i zobaczy jaki jaki jest przelicznik. Siły porządkowe w tym kraju są tak rozwalone, że wystarczyliby sami pseudokibice to rozwalenia od środka tego dziwacznego tworu nazywanego szumnie państwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Raczej: "którzy na szczęście są mniejszością"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.